Ольга Магалецька взяла участь у зустрічі лідерів фінансового та банківського ринку The Banking 50

19 травня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька виступила спікером на зустрічі лідерів фінансового та банківського ринку The Banking 50.

Спікерами на заході також виступили Заступник Глави НБУ Дмитро Сологуб та Начальник управління ліцензування фінансових компаній НБУ Вадим Романюк.

Учасники заходу обговорили вплив коронавірусу на банківський сектор,  інфляційний звіт 2021 та макроекономічний огляд на 2021 рік, інвестиційний клімат України та законодавчі ініціативи, які пропонуються державою для їх збільшення, а також актуальні питання і тенденції ліцензування небанківських фінансових установ.

Ольга Магалецька розказала присутнім гостям про закон №1116-ІХ «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», які стимули він пропонує майбутнім інвесторам та коли можлива реалізація перших проектів в рамках даного закону. 

«Законом передбачаються такі інструменти підтримки як надання податкових пільг, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання для реалізації проекту, спрощене надання у користування земельних ділянок для проекту, а також будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави. Гарантії інвестора будуть закріплені через укладання прямого договору з Урядом України строком на 15 років, а сам договір зможе регулюватись іноземним правом», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також повідомила, що держпідтримка буде надаватись українським та іноземним інвесторам, які мають намір інвестувати понад 20 млн євро і створити мінімум 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою на 15% вищою за середню зарплату в регіоні у відповідній сфері. Вона наголосила, що перші договори з інвесторами можуть бути підписані вже наприкінці 2021 року – початку 2022.

«Я рада, що знадобився лише рік на розробку даного законавства та проходження всіх бюрократичних процедур: від оголошення Президентом вперше про таку ініціативу 22 січня минулого року в Давосі, до підписання закону 10 лютого цього року та прийняття пов’язаних з ними змін до ПКУ та МКУ у березні. Для українських реалій це досить маленький термін. Пакет даних законів покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої країни на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським і іноземним інвесторам зі значними інвестиціями. Він розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора», - зазначила Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine