Національна стратегія збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну: опубліковано повну версію документу

5 серпня 2021 року, опубліковано повну версію Національної стратегії збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну.

Стратегія надає рекомендації щодо розвитку перспективних галузей для залучення інвестицій та шляхів збільшення притоку прямих іноземних інвестицій в Україну. Документ створений насамперед для міжнародної інвестиційної спільноти та українських інституцій, діяльність яких зосереджена у сфері залучення інвестицій.

Стратегія розроблена на запит Уряду України за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» компанією EY в Україні у співпраці з Офісом Національної інвестиційної ради, Міністерством економіки України та Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

Стратегія побудована навколо міжсекторальних (приватизація, просування експорту, освіта, цифрова трансформація тощо) і секторальних стимулів для збільшення іноземних інвестицій. Стратегія містить конкретні рекомендації щодо того, як зробити країну більш привабливою для потенційних іноземних  інвесторів – як з точки зору релокації виробничих потужностей, так і з точки зору старту діяльності в Україні.

Переглянути повну версію Стратегії можна за посиланнями:

Офіс Національної інвестиційної ради www.nicouncil.org.ua/uk/strategy.html 

Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest ukraineinvest.gov.ua/uk/fdi-strategy/

Нагадуємо, що презентація Стратегії відбулась 15 липня цього року, у Дипломатичній академії при МЗС України під час заходу “Стратегічний діалог: залучення прямих іноземних інвестицій в Україну”. Спікерами заходу виступили Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України, Олексій Любченко, Міністр закордонних справ України, Дмитро Кулеба, заступник Голови Місії у Посольстві США в Україні, Алан Перселл, та інші представники державного та приватного секторів. Запис презентації Стратегії доступний за посиланням: fb.watch/7ak3S9IlVU/ 

Скорочена версія презентації Стратегії доступна за посиланням: tinyurl.com/y2zr9aub 

***

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

Офіс Національної інвестиційної ради є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, який виступає майданчиком найвищого рівня та сприяє діалогу між бізнесом, міжнародними інвесторами та офіційними органами державної влади в Україні.

UkraineInvest є урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій, який створено у 2016 році для залучення інвестицій та допомоги існуючим інвесторам у розширенні свого бізнесу в Україні. Як результат, з моменту заснування UkraineInvest вдалося допомогти розблокувати понад 4 мільярди доларів прямих іноземних інвестицій.

Компанія EY в Україні. Дотримуючись своєї місії — удосконалюючи бізнес, змінювати світ на краще, — компанія EY сприяє створенню довгострокового корисного ефекту для клієнтів, співробітників і суспільства в цілому, а також допомагає зміцнювати довіру до ринків капіталу. Багатопрофільні команди компанії EY представлені у більше ніж 150 країнах світу. Використовуючи дані й технології, ми забезпечуємо довіру до інформації, підтверджуючи її достовірність, а також допомагаємо клієнтам розширювати, трансформувати й успішно вести свою діяльність. Фахівці компанії EY в галузі аудиту, консалтингу, права, стратегії, оподаткування і угод ставлять правильні запитання, які дозволяють знаходити нові відповіді на виклики сьогодення.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine