Ольга Магалецька взяла участь в Українському Енергетичному Форумі

14 липня 2021 року Ольга Магалецька, керівниця Офісу Національної інвестиційної ради, взяла участь в Українському Енергетичному Форумі у панельній дискусії «Підвищення ролі міжнародного партнерства для розвитку сучасного енергетичного сектору».

Спікерами заходу також виступили радник Міністра енергетики України Лана Зеркаль; радник Прем'єр-міністра України, член наглядової ради групи "Нафтогаз" Наталія Бойко; старший радник з енергетики, USAID Шукрю Богут; керівник сектору енергетики Світового банку Деян Остоїч; головний технологічний директор DTEK Філіп Лекебуш; Директор Регіональної газової компанії Олег Никоноров; співробітник Newlines Institute Євген Чаусовський; модерувала панельну дискусію Наталія Кацер-Бучковська співзасновниця Українського сталого фонду.

Учасники дискусії обговорили двостороннє партнерство, європейську ринкову інтеграцію, сприяння міжнародним інвестиціям та диверсифікацію енергоресурсів.

Ольга Магалецька поінформувала учасників форуму про інвестиційний клімат України, останні законодавчі ініціативи та механізми, які наразі існують для залучення міжнародного фінансування для капіталоємних проектів модернізації.

Вона підкреслила, що навіть у важкі часи пандемії енергетичний сектор України цікавий для інвесторів: «Зелена енергетика залучила в Україну понад 1,24 млрд євро інвестицій у 2020 році. Загалом загальна потужність відновлюваної енергетики в Україні зросла на 22%» .

Ольга Магалецька також зауважила, що наприкінці минулого року Уряд України та представники чотирьох компаній, які виграли конкурси УРП, підписали довгоочікувані угоди про розподіл продукції (УРП) для 7 нафтогазових майданчиків: «Договори УРП, із загальною площею більше 7 тисяч квадратних кілометрів, були укладені на період 50 років, із мінімальними інвестиційними зобов'язаннями на понад 355 мільйонів доларів. Обсяг інвестицій усіх компаній - переможців відповідно до УРП складе від 430 мільйонів до 1 мільярда доларів».

Керівниця Офісу також підкреслила, що така законодавча ініціатива, як закон №1116-IX "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями", може сприяти залученню міжнародного фінансування для капіталоємних проектів модернізації.

Ольга Магалецька також зупинила увагу на двох законодавчих ініціативах, які стимулюватимуть надходження інвестицій у нашу країну: перша – це закон №466-IX про прискорену амортизацію, прийнятий минулого року. Відповідно до цього закону, платники податку на прибуток мають право застосовувати прискорену амортизацію, починаючи з звітного періоду 2020 року. Другий –  це пакет законопроектів для підтримки інвестицій через механізм індустріальних парків. Цей законопроект передбачає запровадження стимулів, які відповідають сучасним світовим тенденціям та підвищують конкурентоспроможність українських індустріальних парків, що в свою чергу допоможе залучити інвестиції, створити нові виробництва за допомогою механізму індустріальних парків. Ця законодавча ініціатива є логічним продовженням курсу держави щодо стимулювання інвестицій.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine