Ольга Магалецька взяла участь в онлайн дзвінку з інвесторами автомобільної галузі

17 червня керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь в онлайн дзвінку з інвесторами автомобільної галузі, організованому компанією Ernst & Young.

Участь у дзвінку також взяли заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік, виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Молдові та Білорусі Джейсон Пелмар, заступник голови ЄБРР в Україні Леся Кузьменко, а також представники автомобільних та ІТ -компаній.

Учасники обговорили тенденції та конкурентні переваги українського сектору автомобільних комплектуючих та ІТ-індустрії, а також можливості співпраці та реалізації нових інвестиційних проектів у нашій країні.

Інвесторам, які бажають розширити свої виробничі потужності, оптимізувати ланцюги поставок та розмістити R&D центри слід в першу чергу придивитись до України. Уряд України визначив розширення ПІІ своїм головним пріоритетом. В рамках цього, також надано пріоритет сектору передового виробництва з особливим акцентом на автомобільні комплектуючи. Ряд світових виробників таких як Leoni, Leopold Kostal, Sumitomo, Jabil, Prettl, Mann+Hummel та Flex, вже присутні в Україні, а деякі наразі розширюють свою сферу діяльності.

Ольга Магалецька розповіла учасникам зустрічі про останні законодавчі ініціативи, які стимулюють залучення інвестицій в Україну та створюють сприятливий інвестиційний клімат, зокрема про закон №1116-IX "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями" та законопроект про Дія City.

Вона зазначила, що Україна має великий досвід в галузі автомобілебудування та IT. Зокрема, такі світові компанії, як Porsche, Mercedes-Benz, Ford, Renault, Volvo, Saab, Scania та Kia, вже скористалися перевагами розробки українського ІТ-програмного забезпечення для автомобільної промисловості.

«Автовиробники вже давно співпрацюють з українськими ІТ компаніями і розроблюють та встановлюють різноманітне програмне забезпечення: від систем кібербезпеки до передових систем штучного інтелекту та інформаційно -розважальних систем, навігації, автономного водіння та багато іншого», - сказала Ольга Магалецька.

Вона також наголосила, що такі законодавчі ініціативи, як закон про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями та пакет законів про Diia City, створюють нові можливості для співпраці ІТ-індустрії з галуззю автомобілебудування. Ольга Магалецька також зауважила, що Офіс Національної інвестиційної ради завжди готовий надати всебічну підтримку всім зацікавленим сторонам та компаніям.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine