Дія City – це про нові можливості для бізнесу та інвестиції у майбутньому. Ми хочемо, щоб ІТ галузь розвивалась та зростала ще більше, щоб приходили нові світові інвестори, венчурні фонди

6 вересня проектний менеджер Офісу Національної інвестиційної ради Марина Федоренко взяла участь у прес-конференції «Вся правда про Дія City», організованій Торгово-промисловою палатою України.

Участь у дискусії взяли представники Міністерства цифрової трансформації, Офісу Національної інвестиційної ради, Верховної ради України, експертного середовища, а також бізнес-спільноти.

Учасники обговорили текст «рамкового» закону про Дія City, підготовку податкового законопроекту, а також підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для впровадження режиму.

Представниця Офісу Національної інвестиційної ради проінформувала учасників щодо основних цілей закону про Дія Сіті (№ 1667-ІХ), очікувань від його впровадження, а також стосовно регуляторної (неподаткової) частини проекту Дія Сіті, зокрема щодо умов набуття статусу резидента Дія City та процедур виходу із нього.

Марина Федоренко зазначила, що основною ціллю даної ініціативи є створення в Україні привабливих умов для ведення ІТ-бізнесу, його зростання, масштабування та залучення нових інвестицій.

«Щоб досягти поставлених цілей пакетом законів про Дія Сіті передбачені наступні кроки. В першу чергу це визнання державою і формалізація тої специфіки найму, яка наразі фактично існує в ІТ секторі України. Це здійснюється шляхом впровадження інституту гіг- контрактів та встановлення для працівників резидентів Дія Сіті та залучених ними гіг-спеціалістів того ж рівня оподаткування, який наразі встановлений для ФОПів. Другий момент – це можливість для резидентів Дія Сіті обирати оподаткування корпоративним податком на особливих умовах (квазі ПНВК), яке стимулюватиме компанії реінвестувати отримані доходи на збільшення капіталізації та масштабування бізнесу».

Марина Федоренко також зупинила свою увагу на впровадженні окремих інститутів англійського права: сonvertible loan, оption, liquidation preferences, liquidated damages, warranties & indemnities, якими зможуть скористатись резиденти Дія Сіті та інвестори: «Ці інститути є відомими іноземним інвесторам і дозволять розраховувати на поширені в інших юрисдикціях практики, визнані світовим бізнесом як «інвестиційно привабливі». Таким чином, імплементація цих інститутів в національне законодавство про Дія Сіті стимулюватиме інвесторів розглядати Україну як привабливий майданчик для своїх майбутніх інвестицій».

Представниця Офісу Національної інвестиційної ради також розказала присутнім гостям про умови набуття статусу резидента Дія City, його збереження, а також втрати.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine