Україна – унікальна держава. Ми маємо все для успішного розвитку та залучення інвестицій.

28 вересня 2021 року, керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька виступила на Міжнародному Саміті Мерів 2021.

Міжнародний Саміт Мерів об’єднує визначних мерів міст з різних країн світу, бізнес спільноту, представників міжнародних організацій і громад, щоб обговорити рішення, інновації, презентувати найкращий міжнародний і місцевий досвід міського управління та поділитися історіями успіху.

Учасники панельної дискусії обговорили як боротися з пандемією, одночасно забезпечуючи подальший розвиток міст, що необхідно зробити для залучення нових інвестицій, а також подальші плани і майбутні проекти.

Керівниця Офісу зазначила, що Україна – унікальна держава і має все для успішного розвитку та залучення інвестицій: вигідне географічне розташування, гарну і різноманітну природу, поклади корисних копалин, плодючі землі, талановитих і освічених людей. Кожен регіон, кожне місто особливе по-своєму. Кожному місту є чим пишатись і похвалитись.

«Для успіху та розвитку регіонів необхідно мати мінімальний фундамент і законотворчу базу, над якою місцева влада вже буде надбудовувати «свої поверхи». І на мою думку така база вже є. Перше - це закон про так званих «інвестиційних нянь» №1116, який має на меті стимулювати залучення інвестицій в економіку України через запровадження низки державних стимулів: податкових, митних, фінансових. Друге – це пакет законопроектів про індустріальні парки, який на разі знаходиться у Парламенті. Успішні країни світу вже давно використовують даний інструмент для залучення нових інвестицій», - зазначила керівниця Офісу.

Ольга Магалецька наголосила, що одним із найважливіших аргументів на користь індустріальних парків є конкуренція громад, і надаючи муніципалітетам і ОТГ цей інструмент, до боротьби за залучення інвестицій долучається дуже потужна сила - місцеве самоврядування.

«Нові інвестори – це запорука економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності регіону та України в цілому, посилення бізнес активності, підвищення рівня зайнятості населення і заробітних плат, розвиток сучасної виробничої та логістичної інфраструктури, що в свою чергу веде до розвитку всієї прилеглої території. В Україні вже є успішні приклади співпраці місцевої влади з інвесторами, але дуже хотілося б щоб їх було більше, адже все можливо», - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine