Офіс Національної інвестиційної ради долучився до обговорення Дія City Meetup в рамках конференції ІТ Arena 2021

9 жовтня в рамках конференції ІТ Arena 2021 пройшло обговорення Дія City Meetup, організованого Міністерством цифрової трансформації.

Участь у дискусії взяли заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT, керівник проєкту Дія City Олександр Борняков, керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька, президент Асоціації IT UkraineВіталій Седлер, директор з галузевих питань компанії N-iX Святослав Кавецький. Модератором виступив юрист компанії Sayenko Kharenko Віталій Оджиковський.

Учасники обговорили умови та переваги спеціального правового і податкового режиму для ІТ — Дія City, а також працевлаштування в рамках ініціативи, зокрема, GIG-контракти.

GIG-контракти — це нове явище в українському законодавстві, що є різновидом цивільно-правового договору та передбачає гнучкі та прозорі умови співпраці в межах Дія City.

Ольга Магалецька розказала учасникам зустрічі про основні переваги нового інструменту працевлаштування. Зокрема, вона наголосила, що в рамках Дія City будуть доступні три форми співпраці компаній з ІТ-спеціалістами: GIG-контракти, трудові договори за КЗпП та ФОП-модель.

“Сприятливий податковий режим — це не лише низькі податкові ставки, а й можливість будувати прозору корпоративну структуру компанії. Прозорість, у свою чергу, є одним з вирішальних факторів при залученні інвестицій. Тому в рамках Дія City запропонована якісна альтернатива ФОП-моделі, яку сьогодні компанії використовують для оптимізації податкового навантаження - GIG-контракти. На відміну від ФОП-моделі, GIG-контракти гарантуватиме працівнику базові соціальні гарантії, а для IT-компаній, це можливість відмовитися від ФОП-моделі, що забирає велику кількість ресурсів на адміністрування”, - зазначила Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine