Розвиток IT-освіти є одним із пріоритетів задля зростання ІТ сектору в Україні

11 жовтня Офіс Національної інвестиційної ради долучився до конференції EBA IT Conference, організованої Європейською Бізнес Асоціацією.

Участь у панельній дискусії, яка була присвячена ІТ-освіті, взяли: CEO Intellias, Президент Асоціації “IT Ukraine” Віталій Седлер; співзасновник та член Ради директорів SoftServe Тарас Кицмей; заступник Міністра з цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков; керівник Центру економічного відновлення Кирило Криволап; заступник Міністра освіти та науки України з питань цифрового розвитку Артур Селецький; власник, голова Ради правління Telesens Едуард Рубін; керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька; модератором заходу виступив керівник, відповідальний за управління талантами та навчанням Sigma Software Group Максим Почебут.

Учасники дискусії обговорили реформу ІТ-освіти, роль бізнесу у ній, що необхідно змінювати, а також роль неформальної освіти задля розвитку високотехнологічного бізнесу в Україні.

Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради зазначила, що вже сьогодні недолік ІТ-спеціалістів складає 55-60 тисяч на рік, а за іншими підрахунками ця цифра становить 100 тисяч. Вищі навчальні заклади щорічно дають 15-20 тисяч ІТ-випускників і очевидно, що цього недостатньо. Ця тенденція також ускладнюється і тривалою зовнішньою міграцією найталановитіших інженерів та рівнем освіти, який значно відстає від вимог ринку.

«Ми вже зараз бачимо, що система ІТ-освіти потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. Для досягнення сталого зростання кількості ІТ-спеціалістів та їхньої кваліфікації протягом найближчих десятиліть необхідно балансувати системні реформи та швидкі рішення. Необхідно щоб ІТ-компанії влаштовували патронат у школах. Вже багато ІТ-кластерів долучилися до організації навчального процесу в університетах. Тепер необхідно впроваджувати подібний досвід у школах», - зазначила керівниця Офісу. 

Ольга Магалецька також наголосила на тому, що необхідно аби ІТ-компанії співпрацювали з ІТ-курсами, оскільки тільки до десяти великих компаній мають достатньо ресурсів для ІТ-академій, і навіть вони починають співпрацювати з ІТ-курсами, такими як GoІТ, Лаба, оскільки у них наявна велика база співробітників, вчителів та навчальних програм.

Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради також зазначила, що основною метою в ІТ-освіті має стати подвоєння кількості ІТ-фахівців і ініціативи для вирішення цієї задачі знаходяться у трьох площинах. Це короткострокові рішення - нові професії для передвищої освіти, реформи у сфері неформальної освіти та пошук рішення, як позбавити провайдерів неформальної освіти від сплати ПДВ для забезпечення конкуренто-спроможності наших українських компаній у порівнянні із іноземними.  Середньострокові рішення - фінансова автономія ЗВО та реформа дуальної освіти. І довгострокові рішення - реформа якості математичної освіти в закладах загальної середньої освіти.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine