Офіс Національної інвестиційної ради долучився до XV Щорічного Форуму з Корпоративного Права

22 жовтня 2021 року Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька виступила спікером на двох панельних дискусіях XV Щорічного Форуму з Корпоративного Права, які були присвячені новій архітектурі українського корпоративного права, а також M&A трансакціям в Україні.

Ольга Магалецька розказала учасникам форуму про законодавчі ініціативи, які покращують приток інвестицій в Україну. Зокрема, про закон №1667 (так званий закон про Дія City), закон №1116 про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні, а також закон про індустріальні парки №1710.

Особливу увагу під час виступу керівниця Офісу приділила новим інструментам корпоративного права, які пропонує закон про Дія City. Вона зазначила, що спецрежим для ІТ ринку Дія Сіті впровадить в українське законодавство 5 елементів англійського права: сonvertible loan, оption liquidation preferences, liquidated damages, warranties & indemnities. Це дозволить іноземним інвесторам розраховувати на поширені в інших юрисдикціях практики, загальновизнані світовим бізнесом як «інвестиційно привабливі», а українським судам при розгляді корпоративних спорів у сфері ІТ, спиратись на конкретні норми.

Окрім того, новелами закону також є можливість покласти функції директора компанії на іншу юридичну особу, що дозволить іноземним інвесторам наймати професійні управлінські компанії, а також договори про неконкуренцію і нерозголошення.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine