Польща завжди була, є, і буде надійним політичним та економічним партнером України

27 жовтня 2021 року Офіс Національної інвестиційної ради долучився до XIV Міжнародного форуму "Польсько-Українські дні бізнесу".

Керівниця Офісу Ольга Магалецька виступила на першій панельній сесії, яка була присвячена розвитку польсько-українського торговельно-економічного співробітництва.

Участь у панельній дискусії також взяли заступниця Міністра економіки Ірина Новікова, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач, керівник підрозділу з економічних питань Посольства України в Республіці Польща Ігор Баранецький, голова Правління Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Піотр Ціарковскі та інші.

Керівниця Офісу зазначила, що не дивлячись на панедмію, польсько-українські економічні відносини розвиваються та мають гарні результати. Так, за перші півроку 2021 експорт між Польщею та Україною зріс на 62% до 2.4 млрд доларів. Імпорт зріс на 27% до 2.3 млрд дол. Зросли також і залишки прямих іноземних інвестицій з Польщі. Після першого півріччя залишки становлять трохи більше одного мільярда доларів, на кінець минулого року вони становили 837 млн доларів (+200 млн за півроку). Варто відзначити, що 75% інвестицій йде у акціонерний капітал, 50% у промисловість.

Ольга Магалецька також зауважила, що для поліпшення інвестиційного клімату, Офіс Національної інвестиційної ради докладає всіх зусиль, і за участі Офісу була розроблена низка законодавчих ініціатив, зокрема закон №1116-ІХ "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", а також закон, який створює спеціальний правовий і податковий режим для ІТ-індустрії – Дія Сіті.

«Окрім того, я рада, що в Україні вже схвалені такі законодавчі ініціативи як закон про концесію; закон про державне і приватне партнерство; закон про лібералізацію ринку землі; закон про індустріальні парки №1710; і нарешті на законодавчому рівні розблоковано велику приватизацію. Всі ці законодавчі ініціативи дають інвесторам широкий вибір можливих інструментів підтримки з боку держави - податкових, митних, фінансових, і ми дуже сподіваємось, що найближчим часом польських інвестицій в Україні стане у рази більше», - зазначила керівниця Офісу.

Ольга Магалецька також привітала державну нафтогазову компанію Польщі PGNiG серед членів Національної інвестиційної ради, якою вона стала згідно указу Президента України від 27 вересня 2021 року.

«Можливостей для розширення двосторонньої  співпраці між нашими країнами дуже багато. Тож, я закликаю польський бізнес уважно слідкувати за новинами і  інвестувати в Україну. Офіс Національної інвестиційної ради зі своєї сторони завжди готовий надати свою всебічну консультацію, підтримку та допомогу», - підсумувала керівниця Офісу Національної інвестиційної ради.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine