ІНФРАСТРУКТУРА

Image
 • У лютому 2019 року, член Національної інвестиційної ради України, корейська компанія «Posco International» придбала 75% акцій зернового терміналу в місті Миколаїв. Підписано угоду з українським логістичним оператором «Orexim Group», який надав «Posco International» права на експлуатацію терміналу. Термінал здатний перевалювати 2,5 млн тон зерна на рік. «Posco International» стала першою корейською компанією, яка стала власником зернового терміналу за межами Південної Кореї. Команда Офісу Національної інвестиційної ради допомагала у реалізації проекту від початкових переговорів і до стадії завершення. Більше того, після успішної угоди, компанія «Posco International» звернулася за допомогою до Офісу щодо розширення своєї присутності в Україні. В даний час команда Офісу тісно співпрацює з Posco International, Міністерством інфраструктури та Адміністрацією морських портів України з питань інвестування у в об’єкти портової інфраструктури.
 • У лютому 2020 року, член Національної інвестиційної ради України та один із 3 найбільших світових портових операторів - компанія «DP World», придбала контрольний пакет акцій портового терміналу «TIS-Контейнер». «DP World Ukraine» взяла на себе розвиток терміналу у кількох напрямках, включаючи створення індустріального парку, подібного до флагманського проекту «DP World» - Jebel Ali Free Zone в ОАЕ.
 • Закон про концесії - прийнятий Парламентом та підписаний Президентом у жовтні 2019 року. Команда Офісу Національної інвестиційної ради брала активну участь у ініціюванні закону, розробці та доопрацюванні його тексту. Також Офіс Національної інвестиційної ради зіграв ключову роль у просуванні законопроекту в парламентському комітеті з питань економічної політики та комунікаціях з Офісом Президента.

   

  • Компанія з Катару «QTerminals», що спеціалізується на управлінні портовими терміналами, виграла тендер на концесію морського порту Ольвія в Миколаївській області. Як результат, Україна отримає 140 мільйонів доларів інвестицій протягом найближчих п’яти років, а також ще 3,3 мільйона доларів концесійного збору щороку, що в 16 разів перевищує прибуток порту у 2019 році.

   

  • Компанія «Рісойл-Херсон» виграла тендер на концесію Херсонського комерційного порту. Компанія зобов’язалась інвестувати близько 300 млн грн. Крім того, «Рісойл-Херсон» інвестує понад 18 млн грн у місцеву інфраструктуру.

ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА

 • Член Національної інвестиційної ради, компанія «General Electric» (GE), та компанія з відновлюваної енергетики «ЄвроКейп Україна» (EuroCape Ukraine), дочірня компанія «LongWing Energy SCA», інвестувала у перший етап вітряної електростанції в Запоріжжі. Загальний обсяг інвестицій від EuroCape та GE у проекти відновлювальної вітряної енергетики в Україні оцінюються у 400 мільйонів доларів та включають будівництво об'єктів вітроенергетики потужністю 500 МВт. Частково проекти фінансуються за рахунок кредитів у розмірі 150 мільйонів доларів. А інвестиційна компанія J.P. Morgan – забезпечує хеджування ризиків. Офіс Національної інвестиційної ради допомагав побудував діалог з державним підприємством «Енергоринок», що виступав контрагентом Угоди державно-приватного партнерства (ДПП). Команда Офісу зіграла вирішальну роль у досягненні згоди щодо основних умов ДПП, зокрема положеннях про вирішення суперечок та щодо прямих угод. Офіс активно просував проект у Міністерстві енергетики та Адміністрації Президента України.
 • У січні 2019 року, інвестор з Норвегії, компанія «NBT», розпочала будівництво вітряної електростанції потужністю 250 МВт в Херсонській області, яка є найбільшим вітропарком в Україні. Проект також підтримав Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) шляхом надання синдикованого кредиту. Загальний обсяг інвестицій «NBT» у проект в Україні оцінюється у 400 мільйонів доларів. Проект включає будівництво 54 вітряних станцій загальною потужністю 250 МВт. Зокрема, церемонія підписання договору між ЄБРР та компанією NBT пройшла за участі Президента України Петра Порошенка на засіданні Національної інвестиційної ради в Давосі, 23 січня 2019 року. Офіс Національної інвестиційної ради допомагав побудувати діалог з державним підприємством «Енергоринок», Міністерством енергетики та Адміністрацією Президента України.
Image

ЧИСТА АТОМНА ЕНЕРГІЯ

Image
 • У травні 2019 року, член Національної інвестиційної ради, компанія «HOLTEC», завершила будівництво Центрального сховища відпрацьованого палива поблизу Чорнобиля на загальну суму понад 250 мільйонів доларів. Сховище розраховане на 100-річний термін служби, і буде приймати та зберігати відпрацьоване паливо з дев’яти атомних реакторів України. Проект сприяє більшому використанні безпечних ядерних реакторів та заміні вугільних теплових електростанцій

НАФТОГАЗОВА ГАЛУЗЬ

 • Офіс Національної інвестиційної ради виступав за прийняття законодавства про лібералізацію сектору добування нафти і газу, розблокування електронних тендерів на використання надр та використання угод про розподіл видобутку (PSA). Результатом цих зусиль стали успішні тендери на видобуток вуглеводнів у липні 2019 року, які залучили понад 430 мільйонів доларів інвестиційних зобов'язань від американських, канадських та українських компаній. В результаті тендерного консорціуму компанія «Vermilion Energy» (Канада) отримала 2 лоти, «Aspect Energy» (США) отримала 1 лот, «Geo Alliance» (Україна) також отримав 1 лот. Переможці інвестуватимуть у буріння свердловин протягом 5 років. Інвестори отримають до 70% відшкодування витрат на розвідку, тоді як частка держави сягне від 12 до 35%.
Image

АГРО

Image
 • У вересні 2019 року, член Національної інвестиційної ради, американської корпорація «Cargill», та українська стивідорна компанія «MV Cargo», ввели в експлуатацію новий зерновий термінал у порту Південний - Нептун. Проект був реалізований за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Орієнтовна вартість проекту склала 150 мільйонів доларів. Потужність терміналу становить 5 мільйонів тон зерна на рік. Він може одночасно зберігати до 290 000 тон зерна у сховищі та 14 силосних бункерах. У 2019/2020 роках Нептун перевантажив понад 2,5 мільйона тон сільськогосподарських товарів.
 • В грудні 2020 року, «Dacsa Bunge Ukraine», компанія зі 100% іноземними інвестиціями, заснована членом Національної інвестиційної ради, одним з найбільших світових постачальників сільськогосподарських товарів, американською компанією «Bunge» (США), та провідним переробником кукурудзи в Європі «Dacsa Group» (Іспанія) відкрили нову фабрику з переробки кукурудзи у Вінницькій області. Річна потужністю фабрики складає 100 тис тон на рік. Загальні інвестиції складають 14 мільйонів доларів. Нова фабрика оснащена сучасним італійським обладнанням для переробки кукурудзи на борошно та крупи, загальною потужністю 300 тон на добу. 80% готової продукції планується продавати за кордон.

ВИРОБНИЦТВО

 • У травні 2018 року, провідний світовий виробник спортивного обладнання, компанія «Head», підписала угоду на 80 мільйонів доларів щодо будівництво нового заводу у Вінниці. Команда Офісу Національної інвестиційної ради керувала всіма етапами проекту та організувала низку зустрічей між керівництвом компанії «Head» та президентами України Петром Порошенком та Володимиром Зеленським, задля забезпечення підтримки проекту на високому рівні.
 • Восени 2020 року, член Національної інвестиційної ради, компанія «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР) розпочала будівництво нової фабрики огрудкування. Інвестиції у проект складуть 250 мільйонів доларів. Нова фабрика огрудкування щорічно випускатиме 5 мільйонів тон окатишів. Його конструкція дозволить «АМКР» вивести з експлуатації два діючих аглоцехи. Введення в експлуатацію фабрики огрудкування та майбутня реконструкція доменної печі №9 сприятимуть значному зниженню витрат коксу та, як результат, зменшенню викидів забруднюючих речовин. Реалізація проекту, разом із закриттям двох агломераційних цехів та реконструкцією агломераційного цеху №2, дозволить «АМКР» зменшити загальний обсяг викидів забруднюючих речовин на 78 тис тон. Загальний обсяг викидів СО2 знизиться на 800 тис тон на рік.
 • Влітку 2020 року, компанія «Костал Україна», що входить до сімейної компанії «KOSTAL Group» із 100-річною історією, розпочала будівництво нового заводу (другого в Україні) з виробництва автомобільної електроніки. Для реалізації проекту буде залучено 13 мільйонів євро інвестицій на будівництво заводу та ще 26 мільйонів для оснащення його необхідним обладнанням. Новий завод створить у регіоні 900 робочих місць. За 14 років існування в Україні, компанія створила штат висококваліфікованих співробітників і зарекомендувала себе, як надійний постачальник деталей для таких відомих автомобільних компаній, як FORD, VW, Daimler, BMW, Renault, Skoda, Seat, Porsche, Audi, Lamborghini.
Image
Для отримання загальної інформації, контактів або інвестиційної підтримки, будь ласка, звертайтесь за адресою: office@nicouncil.org.ua

Для запитів ЗМІ, будь ласка, звертайтесь за адресою: tstavytska@nicouncil.org.ua

Адреса:

Офіс Національної інвестиційної ради
вул. Банкова, 11, 01220
Київ, Україна

Наші донори:

Image
Офіс національної інвестиційної ради фінансується через мультидонорський рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку, відкритий у 2014 році для створення сприятливих умов ведення бізнесу українських підприємців.
EU
Denmarks
Finland
France
Germany
Italy
Japan
the Netherlands
Norway
Poland
Sweden
Switzerland
the United Kingdom
the United States
© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine