Для розвитку титанової галузі в Україні є все необхідне - світові запаси, експертні фахівці, інновації, необхідна лише підтримка держави і чітка стратегія, - Ольга Магалецька

4 листопада 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у презентації «Стратегія титанової галузі України 2030», організованою Українським інститутом майбутнього.

Участь у заході взяли директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий, генеральний директор компанії "Велта" Андрій Бродський, засновник приватної нью-йоркської консалтингової компанії EAS Advisors Едвард Шугар, народні депутати України, а також вітчизняні та міжнародні експерти.

За словами експертів, сьогодні лише 7 країн світу виробляють металевий титан, і Україна – одна з них. Але маючи 20% світових ресурсів титану ми займаємо лише 3% у світовому виробництві титанової губки і менше 1% - у виробництві діоксиду титану. Тому нам потрібно 10 років для перезавантаження титанової галузі в Україні.

Учасники заходу обговорили три сценарії розвитку титанової галузі: від стагнації до вибухового росту, як можливо в Україні реалізувати «українське титанове диво», політику державного протекціонізму і можливості для стимулювання галузі на рівні держави, а також провели паралелі між українським та американським титановим ринком.

Ольга Магалецька подякувала організаторам за докладну презентацію та наголосила на важливості виділення пріоритетних галузей промисловості для розвитку економіки країни: «Від обраних векторів залежить розвиток і майбутнє України, той шлях, по якому ми підемо: занепад, стагнація або технологічний прорив. Економічна Стратегія України 2030, яка в найближчий час буде представлена Урядом, визначає ці пріоритетні індустрії і сектори економіки».

Ольга Магалецька також наголосила на важливості прийняття законопроєкту №3760 та розповіла про переваги і стимули, які буде надавати даний законопроєкт інвесторам: «І з цим законопроєктом Україна нарешті зможе зайняти місце поруч з країнами, які давно розвивають стратегічні галузі економіки, надаючи державні стимули. Для розвитку титанової галузі в Україні є все необхідне - світові запаси, експертні фахівці, інновації (в Україні запатентовано новий спосіб отримання металічного титану), необхідна лише підтримка зі сторони держави і чітка стратегія. Офіс Національної інвестиційної Ради зі своєї сторони відкритий до співробітництва та готовий надати всебічну підтримку для розвитку даної галузі». 

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine