Ольга Магалецька взяла участь у форумі Re:Open Zakarpattia

8 листопада 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у форумі Re:Open Zakarpattia, у панельній дискусії “Як повторити інвестиційне диво початку 2000-х на Закарпатті або створити нове”.

Участь у дискусії взяли: член наглядової ради ПрАТ «Єврокар» Володимир Панов, професор Букінгемської школи бізнесу Геннадій Полонський, CEO проекту Promprylad.Renovation Юрій Филюк, модератором панелі виступив Володимир Приходько, директор СЕЗ «Закарпаття» (2002-2009).

Учасники панельної дискусії обговорили стан інвестиційної привабливості регіону, можливості для залучення інвестиції в область, досвід залучення інвестицій на початку 2000-х, коли на Закарпаття прийшли такі світові корпорації як Jabil, Yazaki, Flex та інші, що потрібно зробити сьогодні для покращення інвестклімату, а також поглянули на залучення інвестицій під іншим кутом зору.

Ольга Магалецька розповіла учасникам панелі про законодавчі ініціативи, які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату та залучення нових інвесторів в Україну, зокрема про законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями". Вона наголосила, що даний законопроєкт покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським і іноземним інвесторам.

«Офіс Національної інвестиційної Ради розробляв даний законопроект спільно з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Наразі законопроєкт готується до другого читання у Верховній Раді і я дуже сподіваюсь, що він буде прийнятий вже у листопаді цього року. Даний законопроєкт розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу повідомила, що згідно законопроєкту передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проєкту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років. Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект.

«Держпідтримка буде надаватись українським та іноземним інвесторам. Строк реалізації проєкту не повинен перевищувати 5 років. Таким чином, законопроект має на меті заохотити потенційних інвесторів вкладати свої гроші саме в Україну», - наголосила Ольга Магалецька.

Вона також повідомила, що після прийняття законопроєкту №3760 планується робота над розробкою заходів зі стимулювання проектів, що передбачають менший розмір інвестицій, проте реалізовуватимуться в окремих пріоритетних галузях економіки, шляхом внесення змін до вже прийнятого у 2013 році Закону України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць" або ж на базі нового закону. Вона також зазначила, що Офіс Національної інвестиційної Ради залучений до розробки законодавчих пропозицій щодо удосконалення правового режиму функціонування індустріальних парків.

«Це той мінімум законодавчих ініціатив, який дасть поштовх і можливість реабілітувати регіони, залучивши туди інвесторів. Закарпаття має всі шанси повторити економічне диво початку 2000-х тисячних і навіть перевершити його. Для цього у регіону є всі можливості: вигідне географічне положення якому позаздрять більшість областей країни, освічене населення, необхідний досвід, природні ресурси. Закарпатська область – єдина в Україні, яка межує одразу з чотирма країнами: Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею. І саме це є відмінною можливістю для залучення інвестицій як у промисловий сектор регіону, так і в туристичний», - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine