Потенціал для розвитку українсько-канадського економічного співробітництва величезний і ми в Офісі Національної інвестиційної Ради намагаємось створити найсприятливіші законодавчі умови для залучення нових інвестицій в Україну, - Ольга Магалецька

10 листопада 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в онлайн-бізнес-конференції «Перспективи співпраці: Україна-Канада», організованою Торгово-Промисловою Палатою в Україні, Генеральним консульством України в Едмонтоні, Посольством України в Канаді, Торговою палатою Альберта-Україна та іншими партнерськими організаціями.

Участь у заході взяли представники Торгово-Промислової Палати в Україні, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Канаді, Посольства Канади в Україні, Генерального консульства України в Едмонтоні, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Торгової палати Альберта-Україна, Канадсько-Української Торговою Палати, Фонду Держмайна України, Ukraine Invest та інші.

Учасники конференції обговорили перспективи та пріоритетні напрями українсько-канадського економічного співробітництва, інвестиційний потенціал України, сфери взаємовигідної кооперації, а також які переваги принесла Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA).

Сьогодні Україна та Канада мають стратегічне партнерство, засноване на міцній дружбі, політичному діалозі, відданості демократичним цінностям та перспективам спільного впровадження проектів у найбільш перспективних галузях економіки. Багато канадських компаній вже працюють в Україні в таких секторах, як ІТ, агробізнес, енергетика, аерокосмічна та гірнича промисловість.

Ольга Магалецька розповіла учасникам конференції про законодавчі ініціативи, які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату, зокрема про законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями". Вона наголосила, що даний законопроєкт покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів інвесторам та заохотити потенційних інвесторів вкладати свої гроші саме в Україну.

Керівниця Офісу повідомила, що згідно законопроєкту передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проєкту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років. Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект.

«Законопроєкт №3760 був розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора. Цей законопроект був проголосований у першому читанні Верховною Радою України 21 липня 2020 р, і наразі його готують до другого читання в Парламенті. Ми очікуємо, що він буде проголосований до кінця листопада 2020 року”, - зазначила Ольга Магалецька.

Ольга Магалецька також повідомила, що після прийняття законопроєкту №3760 планується робота над розробкою заходів зі стимулювання проектів, що передбачають менший розмір інвестицій, проте реалізовуватимуться в окремих пріоритетних галузях економіки.

«Потенціал для розвитку українсько-канадського економічного співробітництва величезний і ми в Офісі Національної інвестиційної Ради намагаємось створити найсприятливіші законодавчі умови для залучення нових інвестицій в Україну та підтримки вже реалізованих проектів. Ми завжди відкриті до діалогу та співробітництва. Тільки так можливо досягти позитивних результатів», - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine