Ольга Магалецька взяла участь в Українсько-Латвійському бізнес-форумі

24 листопада 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в Українсько-Латвійському бізнес-форумі, організованому Торгово-Промисловою Палатою в Україні.

Участь у заході взяли Президент ТПП в Україні Геннадій Чижиков, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, представники Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), ТПП України в Латвії, Торгового Дому «Україна» в Латвії, Латвійського агентства інвестицій і розвитку (LIAA), а також представники латвійського бізнесу.

Учасники зустрічі обговорили питання двостороннього співробітництва між нашими країнами, перспективи та пріоритетні напрями українсько-латвійського економічного співробітництва, інвестиційний потенціал України, умови ведення бізнесу в Україні та Латвії, а також досвід інтеграції латвійської економіки до єдиного ринку ЄС.

Ольга Магалецька розповіла учасниками форуму щодо останніх законодавчих ініціатив, які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату України, зокрема про законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями". Вона наголосила, що даний законопроєкт має на меті підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів інвесторам.

Керівниця Офісу повідомила, що згідно законопроєкту та останніх обговорень у комітеті, стимулюючі інструменти зі сторони держави будуть надаватись українським та іноземним інвесторам, які мають намір  реалізувати інвестиційний проект від 20 млн євро та створити мінімум 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою на 15% вищою за середню з/п в регіоні у відповідній сфері.

«Згідно законопроєкту передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проєкту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років. Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект», - зазначила Ольга Магалецька.

Вона наголосила, що інвестиційні проекти мають бути реалізовані у таких сферах як переробна промисловість (окрім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, етилового спирту, коньячного і плодового, алкогольних напоїв); добування з метою подальшої переробки або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу); поводження з відходами; транспорту, складського господарства, поштової/ кур'єрської діяльності та  логістики; освіти та науково-технічної діяльності; охорони здоров'я, мистецтва, культури, спорту, туризму та курортно-рекреаційній сфері.

Ольга Магалецька зазначила, що даний законопроєкт був розроблений на основі кращих практик країн ЄС, у тому числі і Латвії.

«Потенціал для розвитку українсько-латвійського економічного співробітництва величезний і ми в Офісі Національної інвестиційної Ради намагаємось створити найсприятливіші законодавчі умови для залучення нових інвестицій в Україну. Ми завжди відкриті до діалогу та співробітництва», - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine