Україні вкрай необхідно розпочати судову реформу саме зараз для покращення інвестиційного клімату та підвищення довіри інвесторів до України, - Ольга Магалецька

25 листопада 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у дискусії «Інвестиції в Україну: ризики vs прибутки», яка відбулась в рамках проведення 2 сезону спецпроєкту #інсайтиКМЕФ.

Учасники зустрічі обговорили інвестиційну привабливість України, кроки, які необхідно зробити для підтримки української економіки і бізнесу під час кризи та які законодавчі ініціативи і реформи мають бути проведені, аби залучити в Україну нові інвестиції.

Ольга Магалецька розповіла учасникам дискусії про законодавчі ініціативи, які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату України, зокрема про законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями". Вона зазначила, що даний законопроєкт має на меті підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським та іноземним інвесторам.

Керівниця Офісу повідомила, що згідно законопроєкту та останніх обговорень у комітеті, стимулюючі інструменти зі сторони держави будуть надаватись інвесторам, які мають намір  реалізувати інвестиційний проект від 20 млн євро та створити мінімум 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою на 15% вищою за середню з/п в регіоні у відповідній сфері.

«Так передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проєкту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років. Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також наголосила на важливості виділення пріоритетних галузей промисловості для розвитку економіки країни: «На разі Уряд із залученням експертів та бізнес асоціацій розробляє Національну економічну стратегію України до 2030 року, яка має визначати пріоритетні індустрії і сектори економіки та стати головним планом і дорожньою картою для всіх гілок влади України. Офіс Національної інвестиційної Ради залучений до розробки даної стратегії».

Ольга Магалецька також наголосила на важливості проведення судової реформи для відновлення довіри до українського судочинства та забезпечення верховенства права: «В світі багато вільних грошей і Україна це не використовує. Ми не можемо залучити великі проекти на 100-200 мільйонів, на мільярди без забезпечення верховенства права. Наше поточне законодавство (закон про концесії, про ТОВ) дозволяє застосовувати іноземне право, обирати арбітраж, ви можете це робити зараз, але коли це застосовується, ми ж не вирішуємо ту проблему з судами яка є в Україні? Тому нам вкрай необхідно розпочати судову реформу саме зараз. Це реформа не одного року, але вона дуже важлива для покращення інвестиційного клімату та підвищення довіри інвесторів до України».

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine