Ольга Магалецька взяла участь у дискусії Європейської Бізнес Асоціації «Інвестиції у 2021 році: Як пандемія вплинула на пріоритети інвесторів»

15 грудня 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у дискусії Європейської Бізнес Асоціації «Інвестиції у 2021 році: Як пандемія вплинула на пріоритети інвесторів».

Участь у заході взяли СЕО Dragon Capital Томаш Фіала, заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів, виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, генеральний директор АрселорМіттал Мауро Лонгобардо, керуючий партнер юридичної фірми «Василь Кicіль і Партнери» Андрій Стельмащук.

Під час дискусії було представлено результати дослідження «Індекс інвестиційної привабливості України», яке провели Європейська Бізнес Асоціація у партнерстві з юридичною фірмою «Василь Кicіль і Партнери».

Учасники дискусії обговорили результати представленого дослідження, поточну економічну ситуацію, а також що необхідно зробити, аби покращити інвестиційний та бізнес клімат України.

Ольга Магалецька зазначила, що не дивлячись на всі складнощі цього року, Україна все ще залишається в полі зору великих інвесторів: «Згідно останніх опитувань наших компаній-консультантів щодо інвестиційної привабливості України, близько 65% респондентів вважають, що пандемія Covid-19 ніяк не вплине на їхні можливості та плани інвестувати в Україну. Результати дослідження також показують, що більшість інвесторів-респондентів (71%) вважають, що створення державних інвестиційних стимулів позитивно вплине на їх готовність інвестувати в Україну. За їх словами, найважливішими стимулами з боку держави є створення податкових пільг, а також допомога у наданні земельних ділянок під проєкти. Саме тому в останні місяці Офіс Національної інвестиційної ради активно працює над Президентським законопроектом №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями", який надає такі державні стимули для інвесторів». 

Керівниця Офісу також підкреслила, що для покращення інвестиційного клімату в Україні необхідно якнайскоріше провести судову реформу та відновити повноцінну роботу антикорупційних органів. Вона також наголосила на позитивних зрушеннях, які були зроблені цього року, зокрема, запуску земельної реформи, підписанню перших концесійних договорів у морських портах Ольвія та Херсон, старту приватизації, лібералізації спиртової галузі, прийнятті законопроєкту про внутрішній водний транспорт та розробці законопроектів по стимулюванню ІТ-галузі. Ольга Магалецька зазначила, що всі ці ініціативи дозволять збільшити приток інвестицій в Україну  та сприятимуть розвитку економіки.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine