Ольга Магалецька взяла участь у онлайн-презентації програми USAID «Нове правосуддя»

16 грудня 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в онлайн-презентації програми USAID «Нове правосуддя».

Участь у презентації взяли заступник Міністра юстиції України Іван Ліщина, Директор Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі Марк Еллінгстад, Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, Професорка університету Стокгольму, Колишній Віце-Президент Арбітражного інституту Торгівельної палати Стокгольма Патрісія Шонессі, старший викладач, Університет Стокгольму, колишній Генеральний секретар Центру арбітражу та медіації Американської торговельної палати Бразилії Докторка Кріна Балтаг, Співголова Європейського центру врегулювання спорів, колишній Міністр юстиції Республіки Словенія Алеш Залар.

Під час заходу учасникам було презентовано експертний звіт із оцінкою поточної ситуації по вирішенню комерційних спорів в Україні.  Учасники обговорили питання вирішення комерційних спорів в Україні, а також наступні кроки щодо вдосконалення і покращення цього процесу в Україні.

Ольга Магалецька подякувала USAID за презентацію дослідження та зазначила, що питання чесного, прозорого, і ефективного судочинства - це не теоретичне питання, яке цікавить лише юристів. Це питання дуже практичне і реальне, яке безпосередньо впливає на економічний розвиток держави, адже захист права власності та економічних свобод через суди – це фундамент, на якому збудована більшість провідних економік світу.

 «Ми високо цінуємо співпрацю з проектом USAID “Нове правосуддя”. Хочу відзначити, що команда і експерти USAID провели величезну і дуже ґрунтовну роботу в підготовці звіту. Дуже тішить методологічний підхід, застосований у цьому звіті, де висновки міжнародних експертів пов’язуються із результатами досліджень та опитуванням представників бізнесу й юристів, які безпосередньо працюють з українськими судами. Ми вважаємо, що реформа має відбуватися в двох напрямках: розвиток альтернативних механізмів розв’язання спорів (арбітраж й медіація) та реформа судової системи. Міжнародний досвід свідчить, що арбітраж найпотужніше розвивається в юрисдикціях з якісною судовою системою. Ми підтримуємо пропозиції USAID щодо створення спеціалізованого суду з розгляду міжнародних господарських спорів, що, на нашу думку, є довготривалим і системним вирішенням потреби бізнесу в якісному правосудді», - зазначила Ольга Магалецька.

 

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine