Ольга Магалецька взяла участь в онлайн-конференції послів України

21 грудня 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в онлайн-конференції керівників закордонних дипломатичних установ України у підсессії «Залучення інвестицій», організованою Міністерством закордонних справ України.

Участь у заході взяли посли, постійні представники та генеральні консули нашої держави за кордоном.

Конференція проходила 17-22 грудня під гаслом «Прагніть більшого». Її мета — визначити пріоритети та завдання зовнішньої політики України на найближчу перспективу.  

Учасники окреслили позиції та амбіції України у світі, обговорили шляхи удосконалення дипломатичної роботи задля захисту національних інтересів, стратегію просування українського експорту на іноземних ринках та питання залучення іноземних інвестицій в Україну.

Ольга Магалецька розказала високоповажним учасникам конференції про законодавчі ініціативи які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату України, зокрема, про нещодавно проголосований законопроект №3760 «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями».

«Даний законопроект покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським і іноземним інвесторам зі значними інвестиціями. Він розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора», - підкреслила  керівниця Офісу.

Ольга Магалецька зазначила, що згідно законопроекту передбачається надання стимулюючих інструментів зі сторони держави інвестиційним проектам від 20 млн євро. Зокрема, податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проекту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років.

Вона зазначила, що держпідтримка буде надаватись українським та іноземним інвесторам, які мають намір інвестувати понад 20 млн євро і створити мінімум 80 нових робочих місць: «Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект. Строк реалізації проекту, тобто від моменту підписання договору до початку функціонування підприємства (введення в експлуатацію, відкриття лінії виробництва тощо) не повинен перевищувати 5 років, а сам прямий спеціальний інвестиційний договір з Урядом укладається на 15 років, отже після досягнення беззбитковості, підприємство може скористатися пільгою – звільнення від податку на прибуток. Даний законопроект має заохотити потенційних інвесторів вкладати свої гроші саме в Україну».

Ольга Магалецька також повідомила, що Офіс Національної інвестиційної Ради наразі залучений до розробки законопроекту «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»: «Даний законопроект передбачає низку податкових преференцій для ІТ-галузі. ІТ-компанії отримають спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування, що запроваджують концепцію GIG-працівників, а також окрему процедуру взаємодії з державними контролюючими органами. Буде створена спеціальна законодавча база для ІТ-галузі, яка створить найпотужніший ІТ-центр в Україні та Центральній та Східній Європі».

Ольга Магалецька також наголосила, що Офіс Національної інвестиційної Ради готовий всіляко сприяти у залученні нових інвестицій в Україну, та відкритий до співпраці.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine