Ольга Магалецька взяла участь у міжнародній конференції «Україна: інвестиційна гавань в часи змін»

11 грудня 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у 1-й щорічній міжнародній конференції "Україна: інвестиційна гавань в часи змін", яку організував урядовий Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

У заході взяло участь понад 40 спікерів, серед яких – представники Уряду, бізнесу, міжнародних організацій. Учасники заходу обговорили бузнес-клімат України, інвестиційні можливості та висвітлили останні реформи.

Ольга Магалецька розповіла учасникам конференції про роль Офісу Національної інвестиційної ради в Україні, його цілі та поточні проекти: «Залучення інвестицій в Україну в такі непрості часи є складним завданням. Це головна ціль для всіх інвестиційних установ у нашій країні. Однак кожна така установа має свій певний напрямок і цілі. Ми в Офісі Національної інвестиційної Ради забезпечуємо діалог між бізнесом, міжнародними інвесторами та органами державної влади, покращуємо інвестиційний клімат, шляхом розробки відповідних законодавчих ініціатив та законопроектів, їх просування в органах державної влади; аналіз інформації з питань, що стосуються ділового середовища та інвестиційного клімату в Україні; та виділення ключових секторів української економіки, які є найбільш привабливими для інвестицій, та забезпечення аналітичного висвітлення цих секторів », - сказала Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу зазначила, що за 4 роки діяльності на платформі Офісу  реалізовано низку законодавчих ініціатив, спрямованих на збільшення залучення інвестицій до України, зокрема, Закон про товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю; Закон про забезпечення конкурентних умов для виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (так званий закон про "зелені" аукціони); Кодекс про банкрутство. Офіс Національної інвестиційної Ради також брав участь у ініціюванні та розробці проекту Закону про концесії та Закону про приватизацію. «Завдяки вищезазначеним законодавчим ініціативам вже проведені перші успішні концесії в морських портах Ольвія та Херсон, розпочався процес приватизації, що є передумовою для залучення мільйонних інвестицій», - зазначила керівниця Офісу.

Ольга Магалецька також розповіла учасникам дискусії про законодавчі ініціативи, які наразі розробляються для покращення інвестиційного клімату України, зокрема про законопроєкт №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями" та про законопроект щодо бізнес-омбудсмена: «Наш офіс також був долучений до розробки проекту закону про внутрішній водний транспорт, який був прийнятий парламентом 4 грудня. Окрім того, на даний час Офіс Національної інвестиційної ради бере активну участь у розробці законопроектів щодо вдосконалення механізмів арбітражних суперечок та законопроектів, що стимулюють розвиток ІТ-галузі (Дія-Сіті) ».

Вона наголосила, що Офіс Національної інвестиційної Ради веде постійний діалог із бізнес-асоціаціями, підприємствами різних галузей та органами державної влади з метою виявлення проблем, які перешкоджають залученню додаткових інвестицій в Україну, та забезпечення розробки пропозицій щодо їх подолання. «Офіс Національної інвестиційної ради завжди відкритий до діалогу та співпраці; ми виступаємо платформою для розробки та просування ключових законодавчих ініціатив, вирішення проблемних питань та комунікації між бізнес-спільнотою та українською владою”, - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine