Ольга Магалецька взяла участь у 4-му щорічному українському інвестиційному роудшоу

10 грудня 2020 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у 4-му щорічному українському інвестиційному роудшоу у панельній дискусії «Великобританія – Україна: Перспективи для торгівлі та інвестицій”.

Участь у панельній дискусії взяли Вадим Пристайко, посол України у Великобританії; Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України; Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна України; Роман Опімах, голова Державної геологічної служби України; Павло Станчак, генеральний директор TSO України; Роуз Тригг, регіональний директор UK Export Finance; Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер, Україна, Білорусь та Молдова, Міжнародна фінансова корпорація.

Учасники вебінару обговорили перспективи та можливості, які створює Угода про вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великобританією, її користь для обох країн, а також інвестиційні можливості в Україні.

Ольга Магалецька зазначила, що згідно останніх опитувань наших компаній-консультантів щодо інвестиційної привабливості України, близько 65% респондентів вважають, що пандемія Covid-19 ніяк не вплине на їхні можливості та плани інвестувати в Україну. «Результати дослідження також показують, що більшість інвесторів-респондентів (71%) вважають, що створення державних інвестиційних стимулів позитивно вплине на їх готовність інвестувати в Україну. За їх словами, найважливішими стимулами з боку держави є створення податкових пільг, а також допомога у наданні земельних ділянок під проєкти. Саме тому в останні місяці Офіс Національної інвестиційної ради активно працює над Президентським законопроектом №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями", який надає такі державні стимули для інвесторів».

Керівниця Офісу повідомила, що згідно законопроєкту передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проєкту; а також будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави

«Законопроект передбачає закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років. Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект. Державна підтримка буде надаватись інвесторам, які збираються інвестувати понад 20 мільйонів євро, а також створити щонайменше 80 нових робочих місць. Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 5 років”, - зазначила Ольга Магалецька.

Очільниця Офісу підкреслила, що Законопроєкт №3760 був розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора. Цей законопроект був проголосований у першому читанні Верховною Радою України 21 липня 2020 р, і наразі його готують до другого читання в Парламенті. Ми очікуємо, що він буде проголосований до кінця 2020 року.

Ольга Магалецька також повідомила, що після прийняття законопроєкту №3760 планується робота над розробкою заходів зі стимулювання проектів, що передбачають менший розмір інвестицій, проте реалізовуватимуться в окремих пріоритетних галузях економіки. Офіс Національної Ради також залучений до розробки законопроекту «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» та відповідних законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу України. Законопроекти передбачають низку податкових преференцій для ІТ компаній.

«Україна багата на цікаві та перспективні активи, що безумовно приваблює іноземних інвесторів. Реалізувати їх можна декількома шляхами: проектами державно-приватного партнерства, концесією, приватизацією або M&A угодами, а також greenfield та brownfield проекти. Якщо правильно реалізовувати дані підходи – в Україну можна залучити мільярдні інвестиції», - сказала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine