Розвиток екосистеми інвестиційних фондів є одним із пріоритетів Програми дій Уряду на 2021-2023 роки, - Ольга Магалецька

22 січня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у публічному обговоренні проекту Національної економічної стратегії-2030 під головуванням Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля.

Учасники обговорили пропозиції щодо покращення інвестиційної привабливості, розвитку ринку капіталу та забезпечення макроекономічної стабільності.

Ольга Магалецька розказала про важливість функціонування системи інвестиційних фондів та Фонду фондів: «Одним із пріоритетів Програми дій Уряду на 2021-2023 роки є саме розвиток екосистеми інвестиційних фондів.  Серед ініціатив, які пропонується розглянути та опрацювати є створення Національного інвестиційного фонду та Державного фонду фондів», - зазначила керівниця Офісу.

Ольга Магалецька зазначила, що Національний інвестиційний фонд (NIF) пропонується створити задля трансформації державних підприємств, пакети акцій яких будуть в його управлінні, в ефективні та прибуткові компанії: «До управління NIF спочатку пропонується передати до 20% акцій 10-15 великих ДП, а в подальшому кількість таких підприємств може бути збільшена. Основним завданням NIF має бути підвищення ефективності державних підприємств, шляхом корпоратизації управління ДП, та передачі частки ДП в NIF, в результаті якої NIF зможе призначити своїх представників до Наглядових Рад відповідних компаній. До завдань NIF також буде входить регулярний аудит ДП та оцінка їх активів в динаміці».

Щодо ініціативи Державного фонду фондів Ольга Магалецька зазначила, що він має на меті активізувати розвиток вітчизняних інвестиційних фондів та надати можливість залучити фінансування міжнародних партнерів і найголовніше – стимулювати розвиток перспективних та інноваційний підприємств і економіки України загалом. За розрахунками Центру економічного відновлення, очікуваний ефект від запуску Державного фонду фондів дорівнює 1,30% ВВП.

Ольга Магалецька зазначила, що інвестицій в розвиток  підприємств і стартапів в Україні недостатньо, зокрема через відсутність державних механізмів стимулювання інвестицій на кшталт фонду фондів – механізму, який активно використовується різними країнами світу. Тому необхідно розглянути та обговорити дані ініціативи.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine