Ольга Магалецька взяла участь в обговоренні проєкту Національної економічної стратегії України 2030

02 лютого 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у нарадах щодо обговорення проєкту Національної економічної стратегії України 2030. Зокрема, темами нарад були «Цифрова економіка та інформаційно-комп’ютерні технології», а також «Міжнародна економічна політика та торгівля, експортно-кредитне агентство».

Участь у зустрічах взяли представники Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства закордонних справ, Офісу Президента України, Центру економічного відновлення, народні депутати України, а також провідні експерти та інші.

Учасники зустрічі оговорили концептуальні підходи до формування економічної політики до 2030 року, зокрема, результати аудиту економіки України та вектори економічного розвитку, напрацьовані робочими групами для Національної економічної стратегії.

Ольга Магалецька зазначила, що розвиток ІТ-сектору є надзвичайно важливим для економічного розвитку України. Вона наголосила, що згідно досліджень Центру економічного відновлення максимальна реалізація ініціатив за напрямком "Цифрова економіка та ІКТ" забезпечить додаткових 109 млрд доларів США до ВВП на 10-й рік реалізації стратегії (+59,5% зростання ВВП), що становить 32% від загального економічного ефекту реалізації стратегії (340 млрд доларів США).

«ІТ-сектор є одним із найпривабливіших для інвесторів та одним з ключових драйверів, що забезпечує зростання кількості та якості фахівців, а також  залучення додаткових інвестицій. Українські ІТ-спеціалісти знані в усьому світі, тому  потрібно створити в Україні такі умови, щоб найкращі спеціалісти галузі залишались працювати в Україні, а іноземні ІТ-компанії відкривали свій бізнес тут, інвестуючи в економіку та людей. Офіс Національної інвестиційної Ради зі свого боку активно долучений до розробки Національної економічної стратегії 2030 за напрямком "Цифрова економіка та ІКТ" й відповідних законодавчих ініціатив. Ми повинні і надалі розвивати ІТ-галузь. Україна має всі шанси стати найпотужнішим ІТ-хабом в Європі», - підкреслила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також наголосила на тому, що забезпечення економічного розвитку неможливе без ефективної міжнародної політики та просування українських товарів на міжнародному ринку: «Підвищення ефективності політики стимулювання і просування експорту, розвиток економічних відносин, долучення України до регіональних проектів, а також розвиток митної інфраструктури є головними стратегічними цілями в напрямку міжнародної економічної політики та торгівлі. Згідно аналізу проведеного Центром економічного відновлення - обсяги підтримки експортерів в Україні є нижчими, ніж у ряді країн ЄС, зокрема, сума експортних кредитів та гарантій в Україні становить 7 млн дол. США, що є найнижчим показником в регіоні. Окрім того, продукція українських виробників майже не представлена на зростаючих ринках Латинської Америки та Африки. Частка експорту в обидва регіони становить лише 7%, у той час коли частка експорту до країн ЄС становить 40,1% (І півріччя 2020 року). Тому ми маємо сфокуватись на тому, щоб підтримувати та промоутити українські товари на міжнародній арені, особливо товари з високою доданою вартістю. Повноцінний запуск ЕКА підвищить рейтинги України, як надійного економічного партнера у світі» - зауважила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також наголосила на тому, що максимальна реалізація ініціатив напрямку «Міжнародна економічна політика і торгівля» згенерує додаткових 136 млрд дол США до ВВП (+74,6%) на 10 рік реалізації стратегії, що становить 40% від загального економічного ефекту реалізації стратегії (340 мрлд дол США).

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine