Президент України підписав Закон "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні"

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» № 1116-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.

Згідно Закону, Україна надаватиме низку державних стимулів для великих інвестиційних проектів, зокрема:

  • податкові пільги (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання);
  • спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проекту;
  • будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо);
  • закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років.

Загальний обсяг державної підтримки не буде перевищувати 30% від суми інвестицій у проект.

Держпідтримка буде надаватись українським та іноземним інвесторам, які мають намір інвестувати понад 20 млн євро і створити мінімум 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою на 15% вищою за середню з/п в регіоні у відповідній сфері.

Строк реалізації проекту не повинен перевищувати 5 років. Інвестиційні проекти мають бути реалізовані у таких сферах як переробна промисловість (окрім діяльності з виробництва та обігу тютюнових виробів, етилового спирту, коньячного і плодового, алкогольних напоїв); добування з метою подальшої переробки або збагачення корисних копалин (крім кам’яного та бурого вугілля, сирої нафти та природного газу); поводження з відходами; транспорту, складського господарства, поштової/ кур'єрської діяльності та  логістики; освіти та науково-технічної діяльності; охорони здоров'я, мистецтва, культури, спорту, туризму та курортно-рекреаційній сфері.

Даний законопроект покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським і іноземним інвесторам зі значними інвестиціями. Він розроблений на основі кращих практик країн ЄС, а також наших держав-сусідів, з якими Україна конкурує за інвестора.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine