Ольга Магалецька взяла участь в обговоренні Національної Економічної Стратегії України 2030

23 лютого 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в публічному обговоренні вектору «Управління державною та комунальною власністю» Національної Економічної Стратегії України 2030.

Учасники зустрічі обговорили питання зменшення ролі державних органів як власників ДП та КП, підвищення ефективності управління підприємствами, що залишилися в державній і комунальній власності, та інституційної спроможності органів державної та місцевої влади в управлінні державною та комунальною власністю. 

Участь в обговоренні взяли представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Офісу Президента, ФДМУ, народні депутати України, Центру економічного відновлення та інші.

Ольга Магалецька зазначила, що велика кількість неефективних державних та комунальних підприємств негативно впливає на державні та місцеві бюджети: «Наразі в Україні близько 3600 державних підприємств та близька 14 тис комунальних. Багато з них не є успішними і дотуються з державного бюджету. Окрім того, поточна модель управління більшості ДП та КП має складну координацію і потребує редизайну».

Керівниця Офісу також зазначила, що за даними Центру економічного відновлення, максимальна реалізація ініціатив за напрямком «Управління державною та комунальною власністю» згенерує додаткових 36 млрд дол США до ВВП на 10 рік реалізації стратегії (+20%), що в сою чергу становить 11%  від загального потенційного економічного ефекту реалізації стратегії (340 млрд дол США).

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine