Ольга Магалецька взяла участь у вебінарі «Металургія в Україні: можливості для Норвегії»

Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у вебінарі «Металургія в Україні: можливості для Норвегії», організованого Норвезько-Українською торговою палатою (NUCC), юридичною фірмою INTEGRITES та Посольством України в Королівстві Норвегія.

Учасники вебінару обговорили інвестиційні можливості для норвезьких компаній в українському металургійному секторі, розглянули законодавчу базу для інвестицій та виробництво CO2 металів.

У дискусії взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Норвегія В'ячеслав Яцюк, представники Норвезько-Української торгової палати, юридичної фірми INTEGRITES, UkraineInvest, а також представники норвезького та українського бізнесу.

Ольга Магалецька розповіла почесним учасникам заходу про законодавчі ініціативи, які зараз розробляються для покращення інвестиційного клімату в Україні, зокрема, нещодавно прийнятий закон №1116-IX "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями".

Вона зазначила, що відповідно до закону Україна надаватиме державні стимули для великих інвестиційних проектів, зокрема: податкові (звільнення від податку на прибуток, митних зборів та ПДВ при ввезенні нового обладнання в Україну); також пропонується спрощене надання землі, необхідної для інвестиційного проекту; а також будівництво та реконструкція відповідної інфраструктури за рахунок держави.

«Державна підтримка буде надаватись інвесторам, які збираються інвестувати більше 20 мільйонів євро та створити щонайменше 80 нових робочих місць. Це чудова можливість для норвезьких інвесторів вийти на український ринок або розширити свою присутність тут », - сказала Ольга Магалецька.

Організатори вебінару також попросили Ольгу Магалецьку висвітлити тему алюмінію. Керівниця Офісу зазначила, що на даний час в Україні до алюмінієвого сектору можна віднести 3 підприємства - Запорізький алюмінієвий завод з державною часткою у 68%, Миколаївський глиноземний завод (приватний) та Броварський алюмінієвий завод (приватний).

«Таким чином, ми бачимо, що на ринку алюмінію є лише декілька гравців, і конкуренція невелика, тож це дає можливість інвесторам уважно розглянути цю нішу ринку. Один із варіантів - участь у майбутньому тендері на приватизацію Запорізького алюмінієвого заводу. Інший варіант – робити greenfield проекти і тут, в залежності від специфіки проекту, ми радимо інвесторам розглянути можливість застосування державних стимулів, які передбачені законом про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями», - сказала Ольга Магалецька.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine