Ольга Магалецька взяла участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава»

18 березня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава», у панельній дискусії щодо інвестиційної привабливості України.

Участь у дискусії взяли заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова, радник Президента України Тимофій Милованов, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала,  президент Американської торговельної палати в Україні Енді Гундер. Модератором сесії виступила Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес асоціації.

Учасники панельної дискусії обговорили бізнес- та інвест- клімат України, законодавчі ініціативи, які стимулюють залучення нових інвестицій в країну, а також які кроки і реформи необхідно провести для покращення інвестиційного клімату.

Ольга Магалецька зазначила, що не дивлячись на всі складнощі минулого року, Україні вдалося уникнути катастрофічних наслідків і ми все ще знаходимось на радарі інвесторів.

«Звісно, світова пандемія внесла свої корективи в інвестиційні плани багатьох компаній, але попри це, минулого року ми бачили приклади успішних інвестицій. Зокрема, це підписання концесійних договорів в портах Ольвія і Херсон на суму 137 млн доларів, компанія DP World (ОАЕ) придбала 51% акцій компанії «ТІС-Контейнер» за близько 100 млн доларів, німецька компанія Kostal розпочала будівництво нового заводу з сумарною сумою інвестицій у  43 млн доларів, ArcelorMittal розпочав будівництво нового заводу вартістю 250 млн доларів, Укрпошті вдалося залучити більше 100 млн доларів інвестицій на розвиток інфраструктури, а дохід від приватизації склав більше 2,5 млрд грн. І це лише поодинокі приклади у такий складний рік», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також повідомила, що згідно опитування однієї з компаній стратегічного консалтингу щодо інвестиційної привабливості України, більшість інвесторів-респондентів, а саме 71%, вважають, що створення державних інвестиційних стимулів позитивно вплине на їх готовність інвестувати в Україну. За їх словами, найважливішими стимулами з боку держави є створення «податкових пільг», «спеціальні митні збори», та «гарантована власність на землю».

«Всі вищенаведені інвестиційні стимули передбачені президентським законом №1116-ІХ "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", який набув чинності 13 лютого 2021 року та пов’язаними з ним змінами до Податкового та Митного кодексів України. Офіс Національної інвестиційної ради був активно залучений до розробки цього пакету законів, який покликаний підвищити конкурентоспроможність нашої держави на глобальному ринку, шляхом надання пакета державних стимулів українським і іноземним інвесторам», - повідомила Ольга Магалецька.

Очільниця Офісу підкреслила, що подібне стимулююче законодавство вже існує у низці європейських країн та світу, які борються за інвестора, пропонуючи набір преференцій, податкових пільг, кредитного фінансування тощо: «Чесно кажучи, ми вже трохи запізнились із подібним законодавством, але ніколи не пізно спробувати наздогнати конкурентів. Україна багата на цікаві та перспективні активи, що приваблюють інвесторів і ми просто маємо зробити крок їм назустріч - створити конкурентні умови та сприятливий бізнес та інвест клімат».

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine