Ольга Магалецька взяла участь у семінарі «Від теорії до практики: закон про «інвестнянь» та можливості для агро»

Керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у семінарі «Від теорії до практики: закон про «інвестнянь» та можливості для агро», організованого Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

 Участь у заході взяли виконавчий директор Державної Установи «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» UkraineInvest Сергій Цівкач, виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник, модератором виступив Володимир Лапа.

 Учасники семінару обговорили Закон №1116-ІХ «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», особливості його імплементації, а також які можливості він надає для агросектору.

 Ольга Магалецька розказала учасникам семінару про те, які державні стимули будуть надаватись майбутнім інвесторам, та які проекти підтримує закон №1116-ІХ.

 «Згідно закону держпідтримка буде надаватись українським та іноземним інвесторам, які мають намір інвестувати понад 20 млн євро і створити мінімум 80 нових робочих місць із середньою заробітною платою на 15% вищою за середню зарплату в регіоні у відповідній сфері», - зазначила Ольга Магалецька.

 Керівниця Офісу повідомила, що законом передбачається надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток на 5 років, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового устаткування чи обладнання); спрощене надання у користування земельних ділянок, необхідних для реалізації інвестиційного проекту; будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні шляхи, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації тощо); та закріплення гарантій інвестора через укладання прямого договору з Урядом України на 15 років.

 «Даний закон має заохотити потенційних інвесторів вкладати свої гроші саме в Україну. Подібне стимулююче законодавство вже існує у низці європейських та інших країн, які борються за інвестора пропонуючи йому набір преференцій, податкових пільг, кредитного фінансування тощо. Україна багата на цікаві та перспективні активи, що безумовно приваблює інвесторів і ми маємо створити конкурентні умови аби ці інвестори до нас прийшли», - підсумувала Ольга Магалецька.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine