Ольга Магалецька взяла участь в Українському інфраструктурному тижні

12 квітня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у відкритті вступної сесії Українського інфраструктурного тижня (Ukrainian Transport Infrastructure Week).

Спікерами на сесії виступили Міністр інфраструктури України Владислав Криклій; регіональний менеджер, Україна, Білорусь та Молдова, IFC Джейсон Пеллмар; керівник проекту, що фінансується ЄС «Допомога українським органам влади у створенні національної транспортної стратегії та плану дій до неї» Аднан Рахман; керівник програми, Інфраструктура та сталий розвиток, Білорусь, Молдова та Україна, Світовий банк Бахер Ель-Хіфнаві; керівник постійного представництва ЄІБ Жан-Ерік де Загон; голова наглядової ради Української залізниці Шевкі Аджунер, а також заступник директора ЄБРР в Україні Марк Магалецький.

Учасники заходу обговорили Національну транспортну стратегію України до 2030 року та План дій до неї, роль інфраструктури в українській економіці, потенційні інвестиційні можливості галузі, а також останні законодавчі ініціативи, які залучатимуть нові інвестиції в галузь.

Ольга Магалецька розповіла учасникам про нещодавно прийнятий закон №1116-IX "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями", та про те, які стимули він пропонує інвесторам.

Керівниця Офісу також наголосила на тому, що Україна має багато перспективних активів, які, безумовно, приваблюють іноземних інвесторів і які можуть бути реалізовані різними способами: шляхом приватизації або угод злиття та поглинання, через greenfield або brownfield проекти, через державно-приватні проекти або ж концесії: «Інфраструктура - один із найпривабливіших напрямків для інвесторів. Україна має відмінне географічне положення на перетині транспортних шляхів Європи і Азії, та між Балтійським і Чорноморським регіонами. При правильному впровадженні вищенаведених підходів, в Україну можна залучити мільярди доларів».

Особливу увагу під час виступу Ольга Магалецька приділила ролі приватизації: «Нещодавно український парламент прийняв законопроект №4543, який розблоковує велику приватизацію. У 2020 році дохід від малої приватизації становив близько 2,5 млрд грн (проти запланованих 400 млн грн). У 2021 р план доходів від приватизації встановлений на рівні 12 млрд грн, і 9 млрд грн доходів можна забезпечити за рахунок великої приватизації. Варто згадати, що значна частина українських державних підприємств може бути приватизована ”.

Керівник відомства також привітала затвердження Плану дій до Національної транспортної стратегії 2030 та зазначила, що згідно із цим документом, всі державні порти України повинні стати приватною власністю шляхом концесій або приватизації.

«Значний потенціал є і в інфраструктурних проектах державно-приватного партнерства. Тому, метою Уряду України є створення сприятливого інвестиційного та ділового клімату, і я сподіваюся, що завдяки державним стимулам та новим проектам концесій і ДПП, ми залучимо більше інвестицій в інфраструктурний сектор України. Офіс Національної інвестиційної ради завжди готовий допомогти у залученні нових інвестицій в Україну, та надати допомогу або ж пораду», - резюмувала Ольга Магалецька.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine