Офіс Національної інвестиційної Ради проводить секторальний аналіз різних галузей щоб зрозуміти, які сфери можуть бути привабливими для інвесторів у постпандемічний період, - Ольга Магалецька

24 квітня 2020 року керівник Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в он-лайн дискусії Post-COVID World & Ukrainian Economy, організованою Kyiv Post та DTEK.

Участь у розмові взяли: Андерс Аслунд - шведський економіст та дипломат, спеціаліст по економіці Східної Європи, професор Джорджтаунського університету; Віллем Буйтер - позаштатний професор Колумбійського університету; Джейсон Пелмар – керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові, член групи Світового банку; модератором зустрічі виступив Брайан Боннер - головний редактор Kyiv Post.

В ході дискусії Ольга Магалецька зазначила: «Давайте будемо відвертими, що в цей пандемічний період Україна не на перших світових шпальтах газет і переживає пандемію набагато краще, ніж інші країни».

Теж саме зазначив професор Джорджтаунського університету Андерс Аслунд, наголосивши, що після пандемії COVID-19 українська економіка опиниться в дещо кращому становищі, ніж економіка Європейського Союзу: «У той час як ЄС втратить в 2020 році близько 10% свого ВВП, Україна втратить близько 8%».

Що стосується інвестиційного клімату, Ольга Магалецька повідомила, що на разі Офіс Національної інвестиційної Ради проводить секторальний аналіз різних галузей для того, щоб зрозуміти, які сфери можуть бути привабливими для інвесторів у постпандемічний період.

«Раніше одним із найбільш привабливих сфер для інвестицій була інфраструктура, а саме концесія аеропортів, але після пандемії світ зміниться і зміняться фокуси зацікавленості. Я не думаю, що зараз регіональні аеропорти будуть розглядатись потенційними інвесторами як одна із найбільш цікавих тем. Саме з метою переогляду потенційно цікавих галузей ми робимо наш секторальний аналіз. До його розробки залучена одна із світових консалтингових компаній», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівник Офісу також підкреслила, що введення Урядом України своєчасного карантину було дуже правильним рішенням, яке допомогло стримати розповсюдження хвороби на території країни.

«Звісно багато бізнесу постраждало від пандемії COVID-19 та введення карантину. Насамперед найбільше постраждали енергетичний сектор, інфраструктурна і металургійна галузь, а також сфера  HORECA. Сектори по яких пандемія не так сильно вдарила - це галузі IT та телекомунікацій, агросектор, фінансовий та галузь будівництва. Урядом та Парламентом України зі своєї сторони робиться багато зусиль для підтримки громадян та бізнесу.  Зокрема, вже працює програма кредитування «5,7,9» для підтримки мікро та малого бізнесу, розробляються програми по створенню нових робочих місць та стратегії виходу країни із карантину. Так, роботи ще багато, але я сподіваюсь, що об’єднавши зусилля ми вийдемо з цієї кризи ще сильнішими!», - зазначила Ольга Магалецька.

Повне відео дискусії доступно за посиланням: https://www.youtube.com/watch?time_continue=160&v=SAtwrU6pLE4&feature=emb_logo

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine