Ольга Магалецька взяла участь у Business & Legal Infrastructure Forum

09 липня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у Business & Legal Infrastructure Forum, в панельній дискусії «Інвестиційний потенціал».

Учасники обговорили політику залучення інвесторів в Україну, законодавчі ініціативи, які вже є, і які ще мають бути прийняті для стимулювання притоку інвестицій, зокрема, в інфраструктурну галузь.

Участь у дискусії взяли заступник міністра економіки України Ірина Новікова, заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков, заступник голови Одеської районної державної адміністрації Одеської області Олександр Ілько, співзасновник групи компаній «ТІС» Олег Кутателадзе, в.о. директора ДП «Одеський морський торговельний порт» Олексій Мясковський, генеральний директор ZIM Integrated Shipping Ukraine Services Андрій Кузьменко, офіцер із комплаєнса та захисту даних авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Станіслав Коваленко.

Ольга Магалецька зазначила, що інфраструктура є одним із драйверів залучення великих інвестицій у нашу державу і минулого року саме у транспортну галузь були залучені найбільші інвестиції.

«Потенціал для залучення інвестицій в інфраструктурну галузь – шалений, і реалізувати його можна як шляхом проектів державно-приватного партнерства, так і через приватизацію.  Всі ми знаємо скільки непрофільних активів є у дочірніх підприємств транспортної галузі. І почавши лише з продажу або здачі в оренду такої нерухомості, можна залучити мільйони. В цьому аспекті, я хотіла б позитивно виділити Укрпошту, яка в 2020 році почала продавати неліквідну нерухомість і отримала з продажу близька 117 млн грн. Це чудовий приклад того, що необхідно робити з непрофільними активами», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівниця Офісу також зазначила, що одним із надзавдань на найближче майбутнє є реформування залізничної галузі та створення конкурентного ринку: «Це, безумовно, дуже складна реформа, але її потрібно робити, необхідно прийняти Закон "Про залізничний транспорт", який закладе основи реформування галузі і чітко визначить, які напрямки розвиває держава, а які - треба віддати приватним компаніям».

Ольга Магалецька наголосила, що інвестор буде вкладати кошти тільки в прозорий ринок зі зрозумілою програмою розвитку: «Україна цікава інвесторам і всі разом, спільними зусиллями, ми маємо створити конкурентні умови аби ці інвестори до нас прийшли», - підсумувала керівниця Офісу Національної інвестиційної ради.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine