Ольга Магалецька взяла участь у вебінарі «Ринки капіталу України»

22 червня керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька взяла участь у вебінарі "Ринки капіталу України", організованому Strategy Council.

Участь у заході взяли керівник групи небанківських фінансових установ, проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Володимир Кузьо; заступник голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко; члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Максим Лібанов та Юрій Бойко; голова європейських/первинних ринків, Лондонська фондова біржа Аюна Нечаєва; а також Дмитро Тарабакін.

Учасники вебінару обговорили бачення Національного інвестиційного фонду, ключові аспекти нового законопроекту про реформу українських ринків капіталу, а також необхідну фінансову інфраструктуру для розвитку внутрішніх ринків капіталу в Україні.

Ольга Магалецька зазначила, що за останні роки інвестиційне законодавство в Україні мало змінювалось, проте питання впровадження Європейських Директив AIFMD та UCITS4 вже порушено. Вона підкреслила, що наразі українські закони не дозволяють державі, муніципалітетам та юридичним особам, державні акції яких перевищують 25%, бути власниками спільних фондів, у тому числі Фонду Фондів.

«Наразі Кабінет Міністрів України створив Національний інвестиційний фонд як державне підприємство. У майбутньому для більшої прозорості та ефективності доцільно перетворити підприємство у спільне підприємство з кількома засновниками, які отримають частину фінансування від МФК, у тому числі на основі кредитної лінії чи інших умов. Уряд в свою чергу має надати кошти для інвестування в найперспективніші галузі України. Фінансова присутність українського уряду має стати сигналом для зовнішніх інвесторів, які, як правило, досить стурбовані ризиками, пов’язаними з Україною ”, - підкреслила Ольга Магалецька.

Голова Офісу також зазначила, що незалежно від існуючих проблем, впровадження Фонду Фондів в Україні в цілому виглядає як природна реакція на дефіцит капіталу і має сприяти інвестиціям у низку стратегічних секторів.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine