Офіс Національної інвестиційної ради взяв участь у конференції KHARKIV IT RESEARCH 2021

9 вересня 2021 року керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька виступила на конференції KHARKIV IT RESEARCH 2021, організованої Харківським ІТ-Кластером.

Участь у заході взяли топ-менеджмент та власники ІТ-бізнесу, представники влади, інвестиційних фондів і професійних спільнот. Форум зібрав більше 500 гостей з усієї України та більше 30 спікерів у чотирьох дискусійних панелях.

В рамках заходу Харківський IT-Кластер презентував підсумки дослідження IT-галузі регіону KHARKIV IT RESEARCH 2021, проведеного за участю компанії «Великої четвірки» KPMG. Згідно з результатами, галузь регіону налічує понад 510 сервісних і продуктових ІТ-компаній, а кількість ІТ-фахівців перевищила 45 000 осіб. За два роки пандемії IT-індустрія в Харкові зросла на 29 %, а її сумарний об’єм продажів у 2021 році очікується на рівні 1,5 млрд дол. США, забезпечивши зростання на 53 % у порівнянні з 2019 роком.

Учасники форуму обговорили результати проведеного дослідження та ключові виклики для подальшого розвитку ІТ-галузі. Відкрив захід Віце-прем'єр-міністр України Михайло Федоров, участь у дискусійних панелях взяли представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства освіти, Офісу Національної інвестиційної ради, Центру економічного відновлення та ІТ-бізнесу.

Ольга Магалецька взяла участь у першій дискусійні панелі, яка була присвячена регуляції, інвестиціям та міжнародному співробітництву у ІТ-галузі, а також обговоренню ініціативи Дія City.

Під час виступу керівниця Офісу Національної інвестиційної ради зазначила, що після запуску Дія City, світові компанії будуть ще активніше розглядати Україну як місце своїх майбутніх інвестицій, адже спецрежим зробить Україну привабливим для ведення бізнесу.

«Умови Дія City мають потенціал стати одними із найкращих у Східній Європі. Завдяки спецрежиму ІТ-компанії зможуть будувати прозору корпоративну структуру шляхом запровадження гіг-контрактів, як альтернативу практиці залучення ФОП, що є важливим фактором для іноземних компаній. Для великих світових корпорацій, Дія City -  це важливо, це потрібно, це одна із ключових умов, коли їм необхідно в штаб-квартирах приймати рішення щодо відкриття нового офісу. Для України це дуже позитивно, і ми зможемо залучати нові великі компанії та інвестиції. Ми хочемо щоб в ІТ галузь прийшли нові світові інвестори, венчурні фонди, щоб галузь розвивалась і мала для цього всі необхідні умови», - зазначила Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine