Національна інвестиційна рада докладає багато зусиль, щоб залучити інвесторів в енергетичний сектор України, - Ольга Магалецька

Національна інвестиційна рада докладає багато зусиль, щоб залучити інвесторів в енергетичний сектор України.

Про це 4 березня 2020 року зазначила керівник Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька під час виступу на Energy Security Meeting, організованому Energy Club. Участь у форумі взяли представники НЕК «Укренерго», ТОВ «Оператор ГТС України», біржового комітету Української енергетичної біржі, а також компанії енергетичного сектору.

Керівник Офісу повідомила учасникам та гостям форуму про позитивні зрушення, які вже зроблені українською владою, зокрема, про створення «Інвестиційного атласу надрокористувача», запуску електронних кабінетів надрокористувача та проведенні конкурсів та аукціонів на укладання УРП.

«2019 рік став рекордсменом щодо кількості проведених аукціонів та конкурсів. Було проведено 9 конкурсів на укладання УРП щодо ділянок на суходолі загальною площею 7,200 км2 та аукціони на отримання 28 спеціальних дозволів. Серед переможців – вітчизняні газовидобувні компанії та іноземні інвестори. Інвестори зобов‘язалися протягом 5 років інвестувати 0,6-1,5 млрд доларів США у геологорозвідувальні роботи», - повідомила Ольга Магалецька.

Керівник Офісу також зазначила, що Україна готова запропонувати більше об‘єктів для виставлення на аукціони та конкурси УРП. Зокрема, у лютому вже проведено конкурс на З ділянки УРП на суходолі. У березні планується оголосити конкурси та аукціони на 3 ділянки УРП на суходолі та 2 ділянки УРП на шельфі. Окрім того, більше 30 ділянок суходолу планується віддати у концесію, а також  проекти Юзівської УРП та Олеської УРП (відкрите партнерство з НАК «Надра України»). Понад 15 тисяч кв. км на шельфі Північний та Південний Дельфін підготовлено для виставлення на конкурси УРП.

Ольга Магалецька також відзначила на позитивній зміні керівництва Державної служби геології та надр України та підкреслила, що на сьогоднішній день нормативне регулювання енергетичної галузі повністю відповідає європейським практикам.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine