Галина Янченко: Національна інвестрада розробила реформу ДПП та закликає бізнес долучитись до відбудови країни

Концепція законопроекту написана за допомоги українських та іноземних експертів, науковців та представників бізнесу.

30 червня він був зареєстрований у Верховній Раді під №7508, його ініціаторкою виступила секретар Національної інвестиційної ради, народна депутатка Галина

Янченко. Співавторами реформи стали 33 народних депутати.

За словами Галини Янченко, ключова мета реформи державно-приватного партнерства, яку ініціювала Національна інвестрада, максимально спростити всі процедури в рамках проектів ДПП.

«Через війну Україна стикнулась з безпрецедентним руйнуванням інфраструктури. За перші 100 днів в країні знищено 4% житлового фонду, пошкоджені 256 підприємств, 656 лікарень, 1177 шкіл та 668 дитсадків. Лише силами держави відновити швидко такі обсяги руйнувань буде складно. Тому, ми хочемо долучити до процесу відбудови, в тому числі і соціальної інфраструктури, приватний бізнес, запропонувати йому цікаві умови. І таким форматом співпраці бізнесу та держави можуть стати проекти ДПП», - пояснила Галина Янченко.

Вона підкреслила, що ключова задача реформи ДПП – максимальне спрощення існуючих процедур в рамках державно-приватного партнерства. А разом з ними, і часу на підготовку проєктів.

«За діючим законодавством лише підготовка до реалізації проектів ДПП займає 1,5-2 роки. В нас стільки часу зараз немає. Завдяки реформі ДПП час на підготовку проектів буде скорочений вдвічі. За діючим законом немає різниці, що будувати - порт, завод чи просто школу, необхідно зібрати однаковий «стос» паперів. Це, як мінімум, не раціонально. Ми пропонуємо це змінити і запровадити новий формат малих проєктів в рамках ДПП вартістю до $5,3 млн. І відповідно, спрощений порядок їх подачі та документації. Також спрощений порядок буде діяти для проектів із відбудови країни», - додала секретар Національної Інвестради.

Також, за її словами, реформа передбачає переведення в електронний формат процесу затвердження проєктів ДПП. Він буде відбуватись за допомоги електронної системи закупівель, що знизить корупційні ризики та зробить процес простішим та зручнішим.

Нагадаємо, Національна інвестиційна рада при є консультативним органом Президента України. Нацрада опікується питанням залученням інвестицій в країну та напрацюванням пропозицій щодо покращення інвестиційного клімату в Україні.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine