Україна підписала заявку на вступ до OECP

У швейцарському місті Лугано завершилася дводенна конференція з відновлення України – Ukrainian Recovery Conference. Своїм аналізом двох днів форуму та чого чекати далі ділиться секретар Національної Інвестиційної Ради Галина Янченко, яка була на місці подій. 

Зустріч зібрала навколо себе європейських та світових політичних, економічних та громадських лідерів, щоб напрацювати майбутнє відновлення України після війни. 

Ключова мета конференції – показати насамперед українським стейкхолдерам, приватному сектору та нашим міжнародним партнерам які існують плани щодо відбудови країни. І отримати від наших міжнародних партнерів обіцянки долучитися до цієї відбудови. 

“Ми можемо говорити про деякі проміжні результати, які полягають у тому, що частина країн взяла на себе відповідальність за відновлення окремих постраждалих регіонів. Це була дуже важлива публічна обіцянка. Конференція була дуже корисною, тому що проходило дуже багато двосторонніх зустрічей, досягнули багатьох домовленостей” , – розповідає Галина Янченко

Одна з останніх добрих новин для України – підписання заявки на вступ до ОЕСР, яка складає кредитні рейтинги для всіх країн світу. Вона вирішує, якій країні давати кредит під менший відсоток (оскільки менші ризики), а кому – під більший. 

“Кілька років тому Україна мала дуже низькі рейтинги OEСР; і гроші, які швейцарський бізнес тут міг отримати під 0-1% річних, український бізнес отримував під 13% річних. І зрозуміло, що не всі могли цим скористатися. Через це розвиток економіки та будівництво заводів відбувався вкрай повільно”, – пояснює Галина Янченко. 

Галина Янченко провела приватні переговори з ОЕСР щодо того як ми можемо покращити свій рейтинг та як його можна переглянути у позачерговому форматі. Якщо вийде отримати кращі показники, це пришвидшить відразу кілька приоритетних зараз напрямків: 

  • відновлення інфраструктури
  • відбудова економіки 
  • будівництво нових підприємств 

Все це означає більше робочих місць для громадян України. 

Нагадаємо, що на відновлення України буде потрібно щонайменше $750 млрд. Більшу частину Україна планує отримати у вигляді конфіскованих активів росії, міжнародної фінансової та кредитної допомоги. Але багато з 850 проектів у Плані Відновлення планується реалізувати через взаємовигідне приватно-державне партнерство. 

Дводенний форум по відновленню України в Лугано завершився. Було багато двосторонніх зустрічей, досягнуті деякі важливі домовленості. 

Ключова мета конференції була оказати насамперед українським стейкхолдерам, приватному сектору та нашим міжнародним партнерам – у нас є плани щодо швидкого відновлення після війни. Отримали від наших міжнародних партнерів обіцянки долучитися до цієї відбудови. 

Станом на зараз є гарна новина: Україна подала заявку на членство в ОЕСР. Ця організація складає кредитні рейтинги для всіх країн світу. Вона вирішує, якій країні давати кредит під менший відсоток (оскільки менші ризики), а кому – під більший. 

Провела приватні перемовини з керівництвом організації щодо можливості покращення нашого рейтингу у позачерговому форматі. Це дозволить нам швидше отримати дешевші гроші і передати їх на відновлення України та її економіки, підприємств та інфраструктури. В результаті – створити більше нових робочих місць для українців © 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine