Національна інвестиційна рада презентувала реформу ДПП у Туреччині та запросила турецький бізнес до відбудови України

Секретар Національної інвестиційної ради при Президенті України Галина Янченко презентувала реформу державно-приватного партнерства під час міжнародного Global Economic Impact Forum, який триває 21-22 липня 2022 року у Стамбулі.

Форум присвячений питанням розширення торгівлі та інвестиціям в Україну, співорганізаторами є Національна інвестиційна ради при Президенті України спільно з International Trade Council (Turkey).

Реформа державно-приватного партнерства дозволить створити цікаві для бізнесу умови, аби максимально залучити приватних інвесторів до відбудови держави.

Про це Секретар Національної інвестиційної ради, народна депутатка Галина Янченко наголосила під час презентації реформи ДПП в рамках форуму.

«Песиміст бачить труднощі у можливостях, оптиміст - можливості у труднощах. Відбудова України може стати найбільш амбітним інвестпроектом в світі, який подарує бізнесу багато можливостей. Ми, украінці – нація, яка не здається. Закриті морські порти - ми шукаємо можливості розвивати альтернативні транспорті маршрути, авто та залізничні шляхи, будувати «сухі» порти. Росія завдає безпрецедентних руйнувань нашим містам. А ми вже готуємось до безпрецедентної за масштабами відбудови», - підкреслила народний депутат.

За її словами, відбудувати інфраструктуру, пошкоджену війною, можна за допомоги інструментів державно-приватного партнерства.

Наразі Національна інвестрада внесла до парламенту законопроект про реформу ДПП, його ключова мета – скоротити бюрократію на етапі підготовки проектів ДПП та знизити час на їх підготовку щонайменше вдвічі.

Крім того, на рівні закону інвесторами будуть надані конкретні фінансові гарантії від держави для участі у проектах ДПП.

«Сьогодні ми шукаємо інструменти для запуску величезноі кількості проектів державної-приватного партнерства. Де будуть поєднані державні ресурси, приватний капітал, а головне - бізнес-підхід під час побудови державної інфраструктури. Я вірю в нашу перемогу у цій війні і вірю, що спільними зусиллями ми зможемо втілити всі амбітні плани відбудови», - підкреслила секретар Національної інвестради.

Вона також додала, що турецький бізнес має успішний досвід реалізації проектів ДПП із відбудови соціальних об’єктів, зокрема, лікарень.
«Ми знаємо, що у Туреччині, до прикладу, є такий успішний досвід реалізації проектів ДПП на прикладі лікарень, які побудував бізнес, а держава взяла в оренду на 25 років. За цією моделлю створено нові лікарні із загальною місткістю понад 42 тисячі ліжок, а обсяг інвестицій перевищив 10 мільярдів доларів. Натомість громадяни Туреччини отримали найсучасніші медичні послуги. Україна також має використовувати успішний досвід реалізації проектів ДПП. І я запрошую турецький бізнес розглянути можливість вашої участі в таких проектах в Україні», - наголосила Галина Янченко.

Global Economic Impact Forum зібрав для обговорення понад 600 учасників з різних країн, міністрів торгівлі та представників урядів з трьох континентів, парламентів з Туреччини, України, країн ЄС, Азії та Африки, керівників бізнесу та СЕО, міжнародних інвесторів.

Партнерами заходу виступили найбільші міжнародні торгові палати України та Туреччини, серед яких International Turkish Ukrainian Business Association, U.S.-Ukraine Business Council, Canada-Ukraine Chamber of Commerce, Ukrainian-Australian Association, European Business Association, Ukrainian Chamber of Commerce and Industry, Український логістичний альянс, Асоціація промислової автоматизації України, Український автомобільний кластер.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine