Галина Янченко презентувала інвестпроекти з агропереробки, розроблені Національною інвестиційною радою

Секретар Національної інвестиційної ради при Президенті України Галина Янченко презентувала 6 інвестиційних проектів з агропереробки, які можуть бути цікавими інвесторам.
 
Презентація відбулась під час онлайн-форуму REBUILDING UKRAINE WITH THE PRIVATE SECTOR, організованому Ukraine Invest.

Інвестиційні проекти є результатом напрацьованих Нацрадою пропозицій для запуску реформи «Великої агропереробки» і розраховані для таких культур як кукурудза, буряк і ріпак.  

«Якщо стисло описати їх суть, ми пропонуємо по-новому подивитись на аграрну галузь та рухатись від сировинного експорту до більш глибокої переробки. Замість експорту кукурудзи як сировини запускати виробництво лимонної кислоти, кристалічної фруктози або біоетанолу. Так само ріпак може стати сировиною для виробництва біодізелю, а буряк – для екстракту дріжджів», - розповіла Галина Янченко.

Вона також зазначила, що до повномасштабного вторгнення росії втілення «Великої агропереробки», за нашими розрахунками, могло створити 26 тисяч нових робочих місць і збільшувати ВВП України ан 5% щорічно.

«Зараз запровадження агропереробки тим більше є питанням стійкості нашої економіки. Всі розроблені проекти створені на основі розрахунів фахівців галузі, з вивченими технологіями, аналізом ємності і перспектив ринку. Все для того, щоб мати максимально прикладну розмову з внутрішніми і зовнішніми інвесторами. І якогомога швидше перейти від етапу «о, це цікаво» до етапу «в Україні збудовано нове підприємство з переробки»», - наголосила Секретар національної Інвестради.

А також відзначила інтерес до проектів з боку учасників форуму. «Ми отримали велику кількість запитів на надання проектів», - підкреслила Галина Янченко.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine