Бізнес-асоціації закликають Верховну Раду якнайшвидше ухвалити реформу ДПП

Найбільші бізнес-асоціації в Україні звернулись до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, а також голови Комітету ВРУ з питань економічної політики Дмитра Наталухи із закликом якнайшвидше ухвалити законопроект №7508 про реформу ДПП.

Про це йдеться у повідомленні Національної інвестиційної ради при Президенті України.

Відповідні звернення направили Американська торгова палата в Україні (ACC Ukraine), CEO Club Ukraine, Торгово-промислова палата України, Бізнес-асоціація закладів освіти, Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ІСС), Союз експертів України, Європейська бізнес асоціація.

Як зазначає у своєму зверненні Торгово-промислова палата, прийняття законопроекту «сприятиме подальшому розвитку підприємництва в країні, залученню iноземних та вітчизняних інвестицій у післявоєнне відновлення України, відбудові порушених виробництв та створенню нових робочих місць, відновленню порушених стосунків між господарюючими суб'єктами та подальшому розвитку державно-приватного партнерства».

На думку Бізнес-асоціації закладів освіти, «його прийняття позитивно вплине на розвиток підприємництва у сфері освіти, дозволить запровадити реальне державно-приватне партнерство у цій сфері».

Також бізнес наголошує, що прийняття згаданого закону дозволить швидше відновити зруйновану війною інфраструктуру через спрощений механізм ДПП.

Нагадаємо, ініціатором законопроекту про реформу ДПП є народна депутатка, секретар Національної інвестиційної ради при Президенті України Галина Янченко. Законопроектом  №7508 пропонується спростити процедури для реалізації проектів ДПП, скоротити час на підготовку проектів ДПП вдвічі, запровадити формат «малих проектів ДПП» та проектів відбудови зруйнованих війною об'єктів за спрощеною процедурою та інші зміни. Законопроект був ухвалений за основу 6 жовтня 2022 року і наразі готується до другого читання.

 

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine