Секретар Націнвестради Галина Янченко закликала розпочати дискусію з НБУ про лібералізацію валютних обмежень для бізнесу


Бізнес просить Національний банк України розглянути можливість часткової лібералізації валютних обмежень. Це питання дуже хвилює українських експортерів.

Про це за результатами зустрічі з найбільшими компаніями Черкащини заявила секретар Національної інвестради, голова Парламентської спецкомісії з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко. Участь у зустрічі взяв також народний депутат від Черкаського регіону Віталій Войцеховський.

«Сьогодні валютне регулювання для бізнесу залишається достатньо жорстким. Бізнесу практично повністю заборонено розраховуватись закордоном. Минулого року було повен послаблення - дозволили розрахуватись у валюті за куплене за кордоном обладнення після отримання дозволів. Зараз для багатьох компаній так само гостро стоїть потреба розрахунку у валюті для покриття кредитів, взятих у іноземних банків. Для цього вже рік бізнес просить НБУ принаймні частково послабити діючі обмеження. Виходом з ситуації, яку пропонує сам бізнес, може бути дозвіл на використання принаймні частини валютної виручки експортерами, в межах 20-30%, для покриття саме цих кредитних зобов'язань,» - пояснила Галина Янченко.

Вона також додала, що звернеться до Національного банку з проханням розглянути цю пропозицію бізнесу.

Також під час зустрічі було піднято і питання молочної галузі, стосовно якої у Верховну Раду внесений законопроект, що отримав критичний відгук галузі.
«Свої пропозиції щодо регулювання молочної галузі мені надіслали представники компанії «Лакталіс» та групи компаній «Молочний Альянс», тому разом з Галиною Янченко та представниками молочної галузі ми пропонуємо напрацювати правки до цього законопроекту і внести їх до парламенту найближчим часом», - запропонував народний депутат Віталій Войцехівський.

Серед інших питань, які озвучував бізнес Черкащини, стали проблеми блокування податкових накладних, вибіркового тиску правоохоронних та контролюючих органів, непроситй доступ до кредитів у державних банках.

“Ми їдемо в регіони, щоб поспілкуватись і почути пробеми тих людей, які створюють робочі місця в ці найскладніші для України часи. Таким людям ми маємо бути максимально вдячні, а Верховна Рада та Кабмін мають швидко реагувати на їх потреби. Це і є ціллю круглих столів, які очолювана мною Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів проводить в регіонах по всій країні”, - додала Галина Янченко.

Нагадаємо, зустрічі бізнесу з головою Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів присвячені проблемам ведення бізнесу під час війни, раніше були проведені в Одесі, Львові, Хмельницькому, Харкові, Полтаві, Дніпрі, Кривому Розі.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine