Керівник Офісу Національної інвестиційної Ради взяла участь в он-лайн конференції EBRD Investment Council Conference 2020

3 червня 2020 року керівник Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь в он-лайн конференції EBRD Investment Council Conference 2020, яка проходила 2-3 червня 2020 року.

Участь у конференції взяли: Перший Віце-Президент ЄБРР Юрген Рігтерінг, Директор по урядовим та політичним питанням ЄБРР Міліца Делевіч, Віце-прем'єр-міністр Грузії та Міністр регіонального розвитку і інфраструктури Грузії Майя Цкитишвілі, Міністр економіки та фінансів Республіки Албанія Аніла Денай, а також представники бізнес-асоціацій  та інвестиційних рад з країн ЄС, східної Європи та центральної Азії.

Учасники конференції обговорили стан економіки та бізнесу після пандемії COVID-19, плани Урядів щодо стимулювання економік та подолання негативних наслідків пандемії, перспективи подальшого розвитку приватного сектору та підприємств, а також можливості надання технічної допомоги ЄБРР.

Міліца Делевіч представила учасникам конференції програму дій ЄБРР з огляду на пандемію COVID-19 – «Rapid Advisory Response Framework».

Ольга Магалецька зі свого боку подякувала Європейському банку реконструкції та розвитку за підтримку та плідну співпрацю, а також за запрошення взяти участь у  конференції.

Керівник Офісу зазначила, що Уряд та Парламент України досить швидко зреагували на поширення коронавірусу у світі та своєчасно ввели карантинні обмеження. Вона підкреслила, що Офіс Національної інвестиційної Ради зі свої сторони всіляко сприяв підтримці бізнесу в Україні у час карантинних обмежень і пандемії.

«Ще на початку введення карантину в березні місяці, Офіс Національної інвестиційної Ради зібрав пропозиції від найбільших бізнес-асоціацій та представників великого бізнесу, включаючи компанії-члени Національної інвестиційної ради. Зібрані пропозиції та рекомендації були проаналізовані та передані до Парламенту. Надані пропозиції лягли в основу майбутніх законопроектів, які були швидко проголосовані Парламентом. Така оперативна реакція з боку бізнес-асоціацій, Уряду та Парламенту є однозначно позитивним кроком, яка дала можливість бізнесу працювати он-лайн та переорієнтувати свої бізнес-процеси», - зазначила Ольга Магалецька.

Керівник Офісу також повідомила, що окрім підтримки бізнесу та підприємців, Парламентом України була прийнята низка законів із підтримки медичної галузі та працівників, які задіяні у протидії розповсюдження COVID-19 в Україні. Зокрема, було створено спеціальний Фонд по боротьбі з коронавірусом та підсилено Пенсійний фонд і Фонд по безробіттю.

Ольга Магалецька підкреслила, що переведення багатьох операційних процесів в он-лайн площину дало великий поштовх до розвитку ІТ індустрії та диджиталізації багатьох процесів: «Ще рік тому в Україні було створене нове Міністерство цифрової трансформації. Вони ініціюють та імплементують багато речей, які стосуються диджиталізації різних процесів і послуг. Зокрема, в минулому році було запущено додаток Дія, де можна он-лайн отримати багато корисних послуг. В час пандемії такі додатки стали надважливими та дуже корисними для людей і країни».

Щодо залучення прямих іноземних інвестиції Ольга Магалецька зазначила, що на разі багато компаній переймаються диверсифікацією ланцюгів постачання і потенційно розглядають Україну як один із варіантів, куди можливо перенести свої виробництва. За її словами, деякі інвестори розглядають можливість відкриття нового бізнесу в Україні з точки зору створення тут нового виробничого об'єкта, ближчого до Європи та інших ринків.

«На разі Офіс Національної інвестиційної Ради проводить аналіз потенційно цікавих секторів України для того щоб агентство із залучення інвестицій Ukraine Invest звернулось із пропозиціями до компаній конкретних галузей. Ми вже бачимо, що це може бути виробництво сировини (харчова переробка), або будь-який вид виробництва товарів з доданою вартістю для України. Я сподіваюсь, що найближчим часом ми побачимо в Україні нових іноземних інвесторів, які хочуть диверсифікувати ланцюги постачання. Україна має для цього всі можливості: вигідне географічне положення, сприятливий інвестиційний клімат та зону вільної торгівлі з ЄС», - зазначила керівник Офісу.

Ольга Магалецька також додала, що Офіс Національної інвестиційної Ради вже почав діалог у даному напрямку з ЄБРР, які допомагають залучати іноземні інвестиції в Україну.

Представники ЄБРР зі своєї сторони підкреслили важливість роботи і діяльності Офісів інвестиційних рад у всіх країнах та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine