Багато інвесторів цікавляться майбутніми конкурсами у газовидобувній галузі, - Ольга Магалецька

9 червня 2020 року керівник Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька взяла участь у Energy Club Meeting Online #10, організованим Energy Club Ukraine.

Учасники зустрічі обговорили стан вітчизняної газовидобувної галузі та стимули, які необхідні галузі сьогодні.

Участь у дискусії взяли виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко, почесний Президент Асоціації газовидобувних компаній Данило Майданік, заступник Міністра Міністерства енергетики та захисту довкілля України Юрій Бойко, директор дивізіону «Розвідка і видобування» групи Нафтогаз Олександр Романюк, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров, голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, народні депутати України: Ольга Бєлькова та Андрій Жупанин.

Всі учасники зустрічі безумовно погодились, що через кризу на ринках нафти і газу, а також у зв’язку із економічними наслідками пандемії COVID-19, видобувні компанії змушені переглядати свої інвестиційні плани. Очікується, що відбудеться істотна оптимізація і інвестори набагато ретельніше підходитимуть до нових проектів з точки зору капіталовкладень. Але попри те, у компаній, які вже присутні на українському ринку, амбіційні плани та цілі на цей рік.

В свою чергу Ольга Магалецька зазначила, що інвестори цікавляться майбутніми новими аукціонами: «Іноземні компанії, які є членами Національної інвестиційної ради, виявляють неабиякий інтерес до продажу спецдозволів та майбутніх аукціонів. Зокрема, мова іде про Чорноморський шельф та ділянку Дельфін. Інвестори дуже чекають на оголошення цих конкурсів і мають наміри брати у них участь, що безмовно позитивно вплине на інвестиційний клімат та імідж України».

Окрім того, керівник Офісу зауважила на необхідності щонайвищого підписання Угод про розподіл продукції по вже проведеним конкурсам: «Підписання угод про розподіл продукції - дуже важливий сигнал для майбутніх інвесторів. Затримка у підписані не сприяє інвестиційному клімату. Потенційні інвестори дивляться на поточну ситуацію та чекають, коли це відбудеться. Тому, бажано, щоб найближчим часом такі Угоди було все ж таки узгоджено та підписано».

Ольга Магалецька також зазначила, що минулий рік показав значний інтерес інвесторів до нафтогазовидобувної галузі України і необхідно його зберегти та примножити. «Сьогодні Україна, як ніколи, готова залучати міжнародний капітал та сучасні технології в газовидобувну індустрію. Ми вже побачили зацікавленість з боку досвідчених міжнародних гравців і сподіваємося, що цьогоріч він збільшиться», - підсумувала Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine