Підписано договір концесії морського порту Херсон

Сьогодні, 26 червня 2020 року, у присутності Президента України Володимира Зеленського було підписано перший договір концесії морського порту в Україні. Концесійний договір було підписано між  Міністерство інфраструктури України, ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «РИСОІЛ-ХЕРСОН» та ТОВ «ПРОЄКТНА КОМПАНІЯ РИСОІЛ-ХЕРСОН».

Договір передбачає обов’язок з боку концесіонера здійснити внесок у розвиток місцевої інфраструктури у розмірі щонайменше 18 млн грн; щорічно сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера; здійснити інвестиції в об’єкт концесії щонайменше 216 млн грн, а протягом перших 10 років додатково інвестувати щонайменше 62 млн грн. Також передбачено забезпечення соціальних гарантій працівникам ДП «ХМТП» і ДП «АМПУ».

Офіс Національної інвестиційної Ради вітає всіх з успішною реалізацією першого концесійного проєкту у морській галузі та сподівається на подальший розвиток проєктів державно-приватного партнерства в інших галузях.

«Офіс Національної інвестиційної Ради був одним із ініціаторів розробки законодавства про концесії. За нашої безпосередньої участі було ініційовано та розроблено даний закон, і я рада бачити позитивні наслідки його прийняття. Україна багата на цікаві та перспективні активи і ми маємо правильно їх реалізувати. Я впевнена, що у майбутньому ми побачимо ще багато концесій та проєктів державно-приватного партнерства», - підкреслила керівник Офісу Національної інвестиційної Ради Ольга Магалецька.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine