ЄБРР розпочав дослідження з метою пом'якшення впливу коронавірусу

Сьогодні 1 вересня 2020 року Європейський банк реконструкції та розвитку розпочав дослідження, за результатами якого будуть надані детальні рекомендації щодо усунення прогалин в законодавстві, з огляду на очікуване збільшення кількості підприємств, що потребуватимуть здійснення формальних процедур реструктуризації внаслідок впливу пандемії коронавірусу. 

Дане дослідження дасть актуальний огляд процедур реструктуризації в регіонах ЄБРР в Європі, Азії та Африці. Опитування спрямоване на визначення та опис варіантів дій в рамках банкрутства та процедур, що передують неплатоспроможності, в країнах, де працює Банк.

Враховуючи глобальний масштаб коронавірусної кризи, багато підприємств у всьому світі зіткнулися з перебоями в економічній діяльності, які можуть продовжуватися і в 2021 році. Багатьом підприємствам потрібно буде реструктуруватися як в операційному, так і в фінансовому плані, а деякі підприємства навіть можуть перестати бути життєздатними. Тому ключовим пріоритетом для ЄБРР є недопущення процедур ліквідації більшості підприємств та зменшення додаткових економічних збитків.

Опитування буде доступне англійською, французькою та російською мовами до 31 жовтня 2020 року. Для порівняльного аналізу пройти анкетування також зможуть представники країн, де ЄБРР не представлений. Результати оцінки, а також звіт, що їх підсумовуватиме, будуть оприлюднені онлайн. 

В процесі дослідження також будуть проаналізовані передові міжнародні практики, щоб надати урядам і суспільству функціональний порівняльний інструмент для оцінки якості і ефективності законодавства про неспроможність конкретної країни. В рамках дослідження буде розглянуто чинне національне законодавство всіх країн, де працює ЄБРР, а також враховано думки зацікавлених сторін і місцевих користувачів систем неплатоспроможності для оцінки їх ефективності.

Кетрін Брідж-Золлер, старший радник ЄБРР з фінансового права, зазначила, що багато урядів у наших регіонах успішно запровадили спеціальне законодавство, щоб запобігти наслідкам кризи Covid-19, проте довгострокова реформа законодавства про банкрутство є надзвичайно важливою для того, щоб підприємства знову могли стати на ноги та процвітати. «Ця оцінка допоможе Банку надати адресну підтримку реформам, спрямовану на те, щоб допомогти якомога більшій кількості підприємств уникнути процедур неплатоспроможності через пандемію».

Ініціатива ЄБРР підтримується Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO), Генеральним директоратом Європейської комісії з підтримки структурних реформ (DG Reform), INSOL Europe та INSOL International. ЄБРР також тісно співпрацює з Інвестиційними Радами, які були створені за підтримки ЄБРР в Україні, Албанії, Вірменії, Білорусії, Грузії, Косові, Киргизькій Республіці, Молдові, Таджикистані, Тунісі та Узбекистані, з тим, щоб долучити до дослідження якомога більшої кількості зацікавлених сторін та забезпечити повну координацію обговорення оцінки в державному і приватному секторах.

© 2020 Office of the National Investment Council of Ukraine